ХРОНИКА ПРЕЗИДЕНТСКОГО ПАДЕНИЯ

Семен КАБАКАЄВ:

«ПРЕЗИДЕНТ ПОВИНЕН ПІТИ У ВІДСТАВКУ!

Леонід Кравчук заявив, що Україна повинна нести відповідальність за військові злочини нарівні з бойовиками окупаційних «ЛДНР». Ви розумієте, що він має на увазі?

Тобто наші військові, які ціною власного життя, захищали нашу державу та нашу землю від окупанта та агресора, тепер повинні піти під суд, бо це новий план примирення.

Я в черговий раз нагадую те, що говорить Кравчук, є на думці у президента Зеленського, просто він не хоче про це говорити та знижувати собі рейтинг, а от використати голову ТКГ можна і потрібно. Люди в ТКГ ширма, за якою ховаються сепаратні домовленості Єрмака та мирний план Зеленського.

Президент повинен піти у відставку!»

НІХТО НЕ ХОЧЕ ЛИШАТИСЬ КРАЙНІМ ПО КРАЇНІ. ВСІ ВИРІШИЛИ ЗАХВОРІТИ ПРО ВСЯК ВИПАДОК, — ГОЛОБУЦЬКИЙ

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ, політтехнолог:

«Зеленський пішов у коронавірусний декрет. Одночасно з ним пішов Єрмак — аби не лишатись «старшим по чергуванню в офісі

Практично синхронно про всяк випадок звалили «на коронавірус» і віце-спікер Стефанчук з головою фракції «Слуг» Корнієнком. Бо спікер Разумков встиг звалити хворіти на день раніше.

Мендель взагалі продемонструвала найоперативнішу реакцію: здобула довідку з позитивним тестом з датою на цілий тиждень раніше від моменту шпиталізації Зеленського. І от сьогодні врешті їх всіх наздогнав і слоупок — міністр охорони здоров’я Степанов.

Логічно — ніхто не хоче лишатись крайнім по країні».

ЕКСРАДНИК ЄРМАКА УМАНСЬКИЙ РОЗКРИВ СХЕМУ МАСШТАБНОГО РОЗКРАДАННЯ КОРОНАВІРУСНОГО ФОНДУ

Колишній радник голови Офісу президента Андрія Єрмака Ігор УМАНСЬКИЙ:

«2020-й запам’ятається українцям надовго. Не тільки через пандемію та недолугу боротьбу з нею, а й через безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності. Так зване “Велике будівництво” — яскраве тому підтвердження.

За останні два роки бюджет на будівництво доріг зріс у три рази. При цьому до тендерних вимог вносилися зміни, які сприяли тому, щоб замовлення на їхнє будівництво отримували певні компанії.

З початку “Великого будівництва” почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним “збігом обставин” новим вимогам відповідає лише шість компаній — улюбленці “долі”, або “картель”, як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись — ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.

Ця ж шістка компаній отримала прямо чи опосередковано кошти у сумі, яка збігається з тією, яку “Укравтодор” отримав на будівництво доріг з COVID-фонду.

Якщо скласти всі тендери цієї “мерзенної шістки” та вирахувати оці “дисконти” — маємо (хтось має!) близько 36 мільярдів грн — саме таку суму отримав додатково Автодор із ковідного Фонду на “Велике будівництво”. Магія цифр, чи не так?

Кошти коронавірусного фонду були штучно витрачено і насправді без цих 35-36 млрд гривень можна було збудувати ту саму протяжність доріг.
Проте все це незабаром випливе, оскільки міжнародні партнери вимагатимуть аудиту цих коштів.

“Дурнів” не так багато. МВФ вимагає аудит як ковідного фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити лячно», — підсумував ексрадник Єрмака.

ЗАМІСТЬ ПОХВАЛИТИСЯ, В ЧЕРГОВИЙ РАЗ ЗГАНЬБИВСЯ

Глава держави повідомив, що нашу країну «намагалися втягнути у внутрішні справи» Сполучених Штатів Америки, однак це не вдалося зробити. У зв’язку з цим ЗЕЛЕНСЬКИЙ зазначив, що «Україна гідно пройшла цей шлях і, незважаючи ні на що, зберегла незмінну, двопалатну підтримку США».

«Слуги, напишіть хтось записку, щоб там передали в Феофанію. Бо це вже не смішно. Україні важливо зберегти двопартійну підтримку США. Двопалатну теж, але це вже республіканці і демократи забезпечать, як буде двопартійна підтримка. Передайте це відразу в дві палати в Феофанії. Дякую, дуже дякую», – прокоментувала ГЕРАЩЕНКО помилку президента.

ПОСОЛ ЄС НАЗВАВ УМОВИ МАКРОФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНИ І ЗБЕРЕЖЕННЯ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ

Голова представництва ЄС в Україні Матті МААСІКАС:

«Економічна стабільність України підтримується кредитом МВФ у розмірі $5 млрд., вона може отримати ще 1,2 мільярда євро допомоги від ЄС (а також продовжувати користуватися безвізовим режимом). Обидві організації ставлять свою допомогу в залежність від боротьби з корупцією», – написав посол.

(При цьому він поширив статтю “Конституційний Суд України атакує антикорупційні закони”, опубліковану у виданні The Economist).

ЗАБУДЬЕ ПРО БЕЗВИЗ: ИЗВЕСТНЫЙ УКРАИНЕЦ ОПИСАЛ ПЕЧАЛЬНУЮ СИТУАЦИЮ С ВЫЕЗДОМ В СТРАНЫ ЕС

Учасник АТО, автор и режиссер документального фильма «Дебальцево» Евгений СТЕПАНЕНКО:

«Что бы ни говорили в официальных релизах, как по мне, безвиз для Украины — все.

Конечно — ковид, карантин и т.д., закрыты или ограничены передвижения внутри ЕС, и, возможно, это даже когда-то закончится, но не факт что закончится и восстановится для Украины. На моих глазах отказывали в пересечении границы людям с подтвержденным бронированием в гостиницах, рабочими визами и приглашениями на работу. Биометрия вообще не работает — с бронированием гостиницы или там с подтверждением цели поездки.

Словаки пропускают только с документами ЕС — гражданство ЕС или документ на постоянное жительство. Транзит, не транзит — вообще не волнует. Румыны — только документы ЕС. Граница с Венгрией — вообще ужас. Стоят автобусы по 3-5 суток, бусики заворачивают поголовно — не имеет значения, что стояли они 2-3 суток в очереди. Личные авто — очередь, которая не двигается в 130-150 машин. Машины стоят по 20-30 часов на границе. На Тисе пропускают только с документами ЕС, биометрию просто разворачивают — с подтверждением, без подтверждения — все равно. Транзит, не транзит — пофиг — граница закрывается с 21.00 до 06.00 утра.

Неофициально — без записи на камеры, наши пограничники, которые общались со своими коллегами с той стороны, говорят, что те получили задание сдерживать поездки украинцев. Причины на поверхности — Европа не верит Украине. Ни нашей статистике, ни нашим словам о реформах. Мы снова в статусе просителей, статусе «а пустите пожалуйста»… Лично я уверен, что эта ситуация продлится еще минимум год, потому что когда Европа получит бесплатные вакцины — и поголовно вакцинуется, у нас опять будут врать о чемпионстве в борьбе с ковидом.

А дальше — все это де юре безвиз, а де-факто — фиг вам, а не Европа — просто перейдет в привычный порядок дня», — отметил режиссер.

ТАК ПОЗДРАВИЛ КИТАЙ БАЙДЕНА ИЛИ НЕТ?

Андрей ГОЛОВАЧЕВ:

«…Известно, что в строгом соответствии с принципом Инь — Янь Китай никогда, особенно в сложных запутанных ситуациях, не делает однозначных и обязывающих заявлений.

А ситуация с выборами в США далеко не ясна. Вполне может так случиться, что к назначенной дате в январе Верховный Суд не сможет определить победителя. Тогда, в соответствии с законом, Конгресс сам выберет нового президента. Точнее, не сам Конгресс, а представители штатов. По одному представителю от каждого штата. А там, по моим данным, Трамп имеет большинство.

Что же было на самом деле?

А была пресс-конференция пресс-секретаря министерства иностранных дел Китая, на которой он, опираясь на тот факт, что Байден набрал необходимые для победы голоса, поздравил его с этим. Но при этом добавил, что Китай уважает законы и процедуры США, которые применяются при официальном определении и обьявлении победителя. Тем самым, дав понять, что официального поздравления от Си Дзинпина не будет, пока Суд не установит победителя.

Китайская дипломатия в современном мире, пожалуй, самая мудрая и тонкая.

Самая глупая — украинская. Точнее, после прихода к власти Зеленой Флуктуации, её вообще нет как таковой. Это и понятно: не может быть внешней политики и дипломатии у страны, которая потеряла субъектность».

РІШЕННЯ УРЯДУ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО ЛОКДАУН “ВИХІДНОГО ДНЯ” СТАЛО НОКДАУНОМ ДЛЯ БІЗНЕСУ – ГОНЧАРЕНКО

Народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Олексій ГОНЧАРЕНКО:

«Локдаун “вихідного дня” не допоможе у боротьбі із розповсюдженням коронавірусу, однак доб’є малий та середній бізнес. Інкубаційний період зараження на коронавірус триває до 21 дня.

Яким чином допоможуть два дні? Це неможливо, нереально. Будь-яка математична модель, візьміть будь-яку, вона продемонструє, що це абсолютно нічого не дасть. Локдаун вихідного дня перетворюється на нокдаун для сфери обслуговування, а результату буде нуль. Страждання є, результату – немає.

Це напівміра, яка просто не дасть результату. Мені здається, що це у нас “уряд вихідного дня”.

Україна на передостанньому місці у Європі за кількістю тестувань на душу населення. Гірше нас тільки Албанія. Молдова, Боснія і Герцоговина кращі. Я не порівнюю нас з Німеччиною чи Австрією.

Крім того швидко зробити тест в Україні можна тільки у приватній лабораторії, де зроблять тест за ціною мінімальної пенсії, а якщо тестуєшся не в приватній лабораторії – чекаєш на результат 4-5 днів.

Чому люди не можуть сьогодні протестуватися нормально, безкоштовно? Чому люди не можуть сьогодні отримати лікування в повній мірі від держави?

Було вісім місяців і 64 мільярди гривень, більша частина з яких пішли на дороги. Позавчора Кабінет міністрів ухвалює рішення забрати 900 мільйонів гривень з доріг і повернути на забезпечення киснем хворих. Це нормальне рішення у листопаді після восьми місяців епідемії?

…Термінове рішення про карантин вихідного дня — це знущанням з людей. Це рішення уряду про локдаун приймалося у середу, починаючи з суботи, без жодної підготовки до такого режиму роботи. Адже ресторани, інші заклади сфери обслуговування планували свою роботу, враховуючи і роботу на вихідних днях» – зауважив політик.

Валерій ПЕКАР:

 «ЦІЛИЙ ТИЖДЕНЬ ЗАЙМАВСЯ ВИВЧЕННЯМ ПИТАННЯ КАРАНТИНУ ВИХІДНОГО ДНЯ, З МЕДИЧНОЇ, ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ТОЧКИ ЗОРУ

Стисло напишу висновки.

1. Карантин вихідного дня не вирішує проблем поширення епідемії, не вирішує проблем розвантаження лікарень.

2. Карантин вихідного дня сильно б’є по малому і середньому бізнесу.

3. Карантин вихідного дня знову проявить наявність привілеїв, нерівність і несправедливість.

4. Карантин вихідного дня буде саботуватися місцевою владою.

5. Єдина причина карантину вихідного дня — бажання продемонструвати активну діяльність.

6. Компенсаційних механізмів для бізнесу поки нема, але будемо їх активно просувати.

7. Карантин вихідного дня зазнає невдачі, і все одно доведеться запроваджувати тотальний карантин. Будь ласка, готуйтеся до цього.

8. Бережіть себе і своїх близьких. Зима близько. Winter is coming».

Валерій ПЕКАР (і ще 24):

ПРОПОЗИЦІЇ ПО КОМПЕНСАТОРНИМ МЕХАНІЗМАМ ПРИ ЗАПРОВАДЖЕННІ КАРАНТИНУ ВИХІДНОГО ДНЯ [КВД]

…склали разом із колегамий відправили уряду (можливо, колись ми доживемо, що такі механізми будуть розроблятися не після, а водночас чи навіть заздалегідь).

Якщо коротко переказати 7 сторінок, то вийде ось що:

Компенсація частки постійних витрат підприємств, які потрапляють під КВД. Формула проста й ґрунтується на кількості працівників, яка є у звітах (якщо брати реальні витрати, то схема буде занадто складною й корупційною, тож отримати компенсацію буде неможливо).

Кредитні канікули: позичальники не платять відсотки, банки отримують компенсацію від держбюджету. Забороняються штрафи, стягнення і так далі.

Податкові канікули: канікули по ЄСВ для ФОП, закладів культури та ще кількох категорій підприємств. Канікули по податкам на землю і нерухомість на 4-й квартал.

Регуляторні канікули: відтермінування фіскалізації, мораторій на перевірки та сплату штрафних санкцій.

Форс-мажор: ТПП дозволяється видавати сертифікати про форс-мажор тим, хто потрапив під КВД.

Компенсація витрат роботодавців на тестування співробітників.

Всі компенсаторні заходи діють за основним КВЕДом: нехарчова роздрібна торгівля, побутові послуги, індустрія гостинності (готелі, ресторани, туризм тощо), культура та спорт.

(Продолжение следует).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *