ХРОНИКА ПРЕЗИДЕНТСКОГО ПАДЕНИЯ

Віктор ЧУМАК, ексзаступник генерального прокурора України:

«СУДОВИЙ ЗАКОЛОТ» І РОЛЬ ПРЕЗИДЕНТА В НЬОМУ 

«…Володимир Зеленський влаштовує частину еліти. Він несистемний. Спочатку, можливо, і був переляк, що він щось буде робити, а зараз він вже нікого не лякає. А коли слабкий президент — це зручний момент відірвати країну від європейської спрямованості і залишити навіть не в проросійському полі, а в болоті.

Вони не хочуть стати частиною Росії, але хочуть залишити тут болото, щоб можна було безкарно робити все, що завгодно. Це найкраще для Коломойського, Ахметова і інших олігархів. Саме для цього і треба зробити кроки, які відривають країну від міжнародних домовленостей. І тут якраз з’явилося подання що до землі, щодо антикорупційної політики — а це два стовпа, на яких тримається співпраця з МВФ, з Заходом. І все.

…По-суті цим рішенням про скасування статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації вони рубанули всю антикорупційну архітектуру під корінь. Рубанули декларації, політичні партії, фінансовий контроль — це головне. Саме ці норми лежали в основі Угоди про візову лібералізацію. Останнім пунктом перед тим, як нам дали безвіз, була якраз відповідальність за брехню в деклараціях. Нам сказали: вносите це в Кримінальний кодекс — і все. І точно — дали. І в цій самій Угоді про візову лібералізацію є таке: якщо країна відхиляється від критеріїв, на яких була побудована угода, то її можуть переглядати».

ЦЕ ПОВНИЙ ПАРАЛІЧ ВЛАДИ: БУТУСОВ ПРОКОМЕНТУВАВ СИТУАЦІЮ ЩОДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Юрій БУТУСОВ, журналіст: 

«Ситуація навколо Конституційного Суду України призвела до повного паралічу влади. Президент Володимир Зеленський неспроможний розв’язати питання конституційної кризи.

Власна фракція не підтримує його законопроєкт, він не робить інших заяв, він не пояснює свою позицію, він не демонструє яким чином планує вирішувати цю кризу. Так само її не вирішує Верховна Рада.

Це повний параліч влади, в цих умовах заблокована подальша діяльність Конституційного Суду і вже самі судді вирішили, четверо суддів не виходять на засідання, нема кворуму, тобто паралізована вся гілка влади й цілий напрям.

Ну і поки  що весь світ дивиться, як Україна не здатна вирішити конституційну кризу та досі не може повернути норми про незаконне декларування”, – додав журналіст.

ЧЕРЕЗ РІШЕННЯ КСУ ВИСОКОПОСАДОВЦІ МОЖУТЬ ОТРИМУВАТИ ПОДАРУНКИ ТА “ВІДДЯЧУВАТИ” ЗА НИХ – НАЗК

Пресслужба НАЗК:

«Через рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції позбавлене можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення, у тому числі стосовно порушення чиновниками встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.

…Чиновники можуть почуватися вільно при отриманні коштовних подарунків та “віддячувати” дарувальникам, уникаючи відповідальності, оскільки механізм протидії таким правопорушенням та невідворотності покарання зруйнований.

Серед високопосадовців, які тепер можуть приймати подарунки: президент України, прем’єр-міністр та міністри Кабінету Міністрів України, їхні заступники, народні депутати України, судді та прокурори, члени Вищої ради правосуддя та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члени Центральної виборчої комісії, голова Національного банку України, його заступники, голова Фонду державного майна України, його заступники, керівник Офісу президента України, його заступники та інші».

ВСІ, ХТО ПЕРЕХВОРІЄ САМ НА КОВІД ЧИ МАТИМЕ ХВОРИХ РОДИЧІВ, ЗНЕНАВИДЯТЬ ВЛАДУ ЗЕЛЕНСЬКОГО, — ГОЛОБУЦЬКИЙ

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ, політтехнолог:

«26 березня (це якраз в промові про «100 тисяч масок і ПЛР-тестів, що прямо зараз летять з Китаю») Зеленський розповідав, що в нас тут не совок, не буде ніяких люксових палат і віп-відділень. В підсумку Зеленський — у Феофанії. Навіть президентський штандарт привезли — бо хто ж без нього впізнає шостого президента?

6 листопада Степанов казав, що лікарня — не санаторій, щоб без тяжких симптомів госпіталізуватись. Самоізолюватись 80% краще вдома. А за 4 дні Зеленський переїхав до Феофанії, звідки бадьоро пише відосикі, що в нього цілком добрий стан, ніяких важких симптомів.

Зекоманда позбирала всі штампи «поганої влади», які тільки знайшла. Вони могли завезти обладнання до резиденції Зеленського? Могли. Вони могли просто поставити на чергування попри резиденцію обладнану машину «швидкої» (бо все одно вже весь Київ в курсі: ковідних місць в лікарнях немає, якщо звільняються, то 1-2, тобто, «швидким» просто нема куди везти хворих, навіть тяжких)? Могли.

Вони могли з таким же ефектом писати відосикі про самоізоляцію з кабінету в резиденції? Могли. Ще й з окремою реплікою «не хочу займати обладнане місце в лікарні замість тих, кому воно життєво важливе».

Прості кроки, котрі цілком убезпечили би Зеленського, якщо він аж так переймається своїм здоров’ям. Навіть не йдеться про якісь організаційно складніші піар-акції на кшталт «відкрити Феофанію для тяжко хворих на ковід дітей до 7-х (старших людей після 75-х) хворих з тяжкими супутніми захворюваннями, зокрема онко». Нехай би. Для них це дійсно надто складний рівень.

Але елементарно не спромоглися. Не подужали.

І завдали ще одного потужного удару по власних рейтингах. Бо якось не врахували: перехворіють якщо не всі, то значна частка виборців. І точно кожен виборець зіткнеться з коронавірусом у власній родині і складнощами (а головне — захмарною ціною) його лікування, складністю потрапити до лікарні, зробити аналіз тощо. В підсумку майже кожна родина тяжко ненавидітиме «віп-хворих», котрі мали все те, чого не могли мати вони самі чи родичі, хворі на ковід.

Тобто, грубо кажучи, прогноз звучатиме так: «Всі, хто перехворіє сам на ковід чи матиме хворих родичів, зненавидить владу Зеленського».

Андрій СМОЛІЙ: політолог:

«А ОТ І НАШ «НАЙВЕЛИЧНІШИЙ» НАМАЛЮВАВСЯ ЗІ СВОЇМ ВІДОСІКОМ З ЕЛІТНОЇ ФЕОФАНІЇ

Що сказати: поки хворих по черзі підключають до кисню, поки люди лежать в коридорах, поки вагітні народжують на вулиці, бо закриті лікарні, поки не вистачає грошей ні на що, а ковідний фонд вже давно розкладений по кишенях олігархів, він сидить в шикарній барській палаті та розповідає про «перебіг хвороби».

Хоч би вже мовчав. От чесно. Хворієш — видужуй, лікуйся, але не треба цієї показухи. Виглядає дуже гидко на фоні повної катастрофи в країні…»

Сергій ФУРСА, інвестиційний банкір:

«ВИ ПРОСТО НЕ РОЗУМІЄТЕ: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДУЖЕ “НЕ ХОТІВ” ЛЯГАТИ У “ФЕОФАНІЮ”

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Зеленський не хотів переїжджати в шикарну державну резиденцію, але просто це зручно і його змусили. Це правила безпеки.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Зеленський не хотів лягає в Феофанію з 37.5, коли лікарні забиті і туди важко потрапити, але просто це зручно і його змусили. Це правила безпеки.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент хотів їздити на роботу на велосипеді, але просто вимоги безпеки змусили формувати кортежі. Його змусили.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент хотів боротися з олігархами, але тут коронавірус і так зручніше. Його просто змусили. Обставини.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент виступає за незалежний Національний Банк. І не хоче впливати на фінансову систему. Але ж так зручно взяти і подзвонити керівнику банку, щоб він допоміг хорошим людям в важких обставинах. Адже це криза. Його просто змусили. Обставини. Так просто зручніше.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент хотів призначити нові обличчя і чистих чистих людей. Але обставини змусили його призначати людей Януковича. Так просто зручніше.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. У президента немає нічого спільного з Коломойським і Дубинським, особливо з Дубинським і особливо після перемоги Байдена. Але він змушений тримати таких людей у ​​своїй фракції. Це все обставини. Так просто зручніше.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент обіцяв не порушувати закон і не хоче цього. Але просто обставини змушують. Так зручніше.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ. Президент хотів робити реформи. Особливо судову хотів. Але … з суддею Вовком просто зручніше.

ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ…»

НЕУДОБНЫЙ ВОПРОС: ПОЧЕМУ НЕ ВЕЗЁТ УКРАИНЕ НА ПРЕЗИДЕНТОВ?

Алекс БЕЛЫЙ:

«…Все, кто был на этом посту, не выполнили свои обещания, и страна из промышленной державы превращается в сырьевой придаток для Запада. Но Зеленский и здесь переплюнул всех своих предшественников. Он не просто не выполнил ни одного своего обещания, он сделал все наоборот. Так, как он, ещё не делал ни один президент до него. Я задумался, почему же нам так не везет?

И понял, мы с вами выбрали из всех президентов только одного. Это был Леонид Кучма.

Кравчук достался нам от КПСС, и свои выборы проиграл.

Ющенко нам подарили американцы, Януковича нам подарил Ахметов.

Порошенко — опять подарок американцев, и, наконец, Зеленский. Ну, этого все знают, кто нам подарил, господин Коломойский.

Подарки один лучше другого. Вот и живем мы все хуже и хуже. Нас было в 1991 году 52 миллиона, а теперь, говорят, около 32 миллионов… Мы по всем показателям скатились на последние место в Европе и по уровню жизни, и по её продолжительности, и по ВВП на душу населения. Но есть, где мы первые, это по уровню преступности в Европе.

БОЛЬШИЕ ДОСТИЖЕНИЯ. Многие ищут причины не в нас, а пытаются переложить вину, кто — на Россию, кто — на американцев. Согласен, внешний фактор очень сильно повлиял на нашу жизнь. Но есть вопрос, а где мы с вами? Что же с нами сделали, если мы зависим от всех, кого попало.

Обидно, что мы так и не смогли построить хоть что-то своё, а только и делаем, что разрушаем. На сколько ещё хватит того, что было сделано нашими дедами, не знаю. Но боюсь, запас прочности уже на исходе.

А что потом? Полный развал?

А что мы с вами оставим нашим детям и внукам? Как бы не пришлось от них выслушать пару-тройку неприятных слов. Скажут, как же вы так могли просрать такую страну? Что мы им ответим?»

(Продолжение следует).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *