ХРОНИКА ПРЕЗИДЕНТСКОГО ПАДЕНИЯ

ТРИ КРИЗИ ЗЕЛЕНСЬКОГО: ЯК “ЗЕЛЕНА” ВЛАДА ВЕДЕ УКРАЇНУ ДО ТОТАЛЬНОЇ КАТАСТРОФИ

політичний експерт Андрій СМОЛІЙ:

«Теперішня Верховна Рада, Кабінет Міністрів, президент, та й загалом – всі “зелені” інституції виявились найбільш неспроможними за всю історію з 1991 року.

Рада не може проголосувати жодного законопроєкту, який би дійсно полегшив життя і підприємцям, і лікарям, і пацієнтам.

Рада не може проголосувати жоден, навіть альтернативний законопроєкт по врегулюванні конституційної кризи.

Прем‘єр-міністр Шмигаль сором‘язливо розповідає про “заходи” по боротьбі з коронакризою, забуваючи що робити це потрібно було ще у березні.

Президент працює не більше, ніж на свої “відосики”. По суті не контролюючи та усунувшись від вирішення ситуації. І його перебування у Феофанії тут ні до чого, він це робить вже багато місяців, якщо не від самого 21.04.2019.

Тобто, держава просто летить шкереберть.

Тяжкі часи настали. І це без перебільшень. Дивлячись на те, як розвивається ситуація практично зі всім, ми наближаємо не лише медичну катастрофу чи економічну катастрофу, які вже практично настали, а й катастрофу інституційну, державну, коли нашу країну можна брати “тепленькою”.

Тож, Путін (чи підставте кого завгодно) потирає руки і просто чекає. Ще 3-4 місяці такого “управління”, ще трохи і ми не зможемо відповідати на жодні виклики.

Як і передбачалось, влада Зеленського веде країну до тотальної національної катастрофи».

ПОЧЕМУ КАРАНТИН ВЫХОДНОГО ДНЯ НЕ РАБОТАЕТ

Валерій ПЕКАР:

«Сегодня за завтраком с 1 + 1 буквально за несколько минут успели сказать главное:

1. Карантин выходного дня не работает, потому что инкубационный период длиннее двух дней, а с точки зрения задержки данных 5-7 дней говорят о положительных последствиях во вторник — ложь.

2. Тотальный карантин имеет смысл только в том случае, если он дал беспроигрышное время для определенной цели, четко сформулированной и профинансированной.

3. Компенсационный пакет должен включать в первую очередь тройные каникулы: кредит, налоговый, нормативный.

4. Фискализация имеет смысл только для групп риска: золото, алкоголь, табак, контрабанда.

5. Лишенные средств к существованию люди обязательно выйдут на протесты.

6. Ключевая проблема — доверие, а чтобы его восстановить, нужно хотя бы перестать врать».

HIMIKUS:

«Мінімальна пенсія в Україні за віком 2500 грн. За рік – 30 тис. грн. За 25 років пенсіонер отримає (якщо проживе) 750 тис. — рівно стільки, скільки отримав чоловік Венедиктової «на оздоровлення», взявши 10 днів відпустки.

Зато вони «не крадуть» і вот-вот посадять Порошенка».

25Mr.ZORG:

«Из 2 млрд. выделенных из COVID фонда для МВС, 780 000 грн. уходит в семейный бюджет Венедиктовых. Гребут всё и везде, и мелочь и банкноты. Жлобье, дорвавшись до корыта, уже жрёт само корыто».

Валерій ПРОЗАПАС:

«Випадок з чоловіком пані генпрокурора — це в мініатюрі вся діяльність «нових ліц» за півтора роки. Очікування — «посадки бариг» і «казні порохоботов».

Реальність — отримання 770 тисяч матеріальної допомоги через фіктивне звільнення.

І так в усьому».

HELLIS:

«190 миллионов евро было выделено Украине от ЕС на борьбу с covid-19. Денег нет. И да, МВФ и ЕБРР уже три месяца требуют их аудита ковидного фонда, откуда власть не имела права выделять деньги ни на что другое. Им отказывают».

ΠΡΑΒДΟΡΓΔ™:

«Відмовили в госпіталізації: 53-річна жінка померла під лікарнею в Боярці.

А хтось бодрячком цілу елітну лікарню займає, за податки цієї жінки».

ДМИТРИЙ:

«ФОП, сначала ты жил не очень, но после Майдана пришел «барыга» Порошенко и ты зажирел. Все мало. И, решив тем местом, куда ты ешь, что хуже не будет, проголосовал за Чм@. Оно всего за 1,5 года тебя разорило и спокойно предложило тебе слесарем в больницу. Это твой выбор!»

Юрій КАРАКАЙ:

«З огляду на неминучість і масштабність кризи, що насувається, на весні, максимум восени, нас очікують парламентські вибори. Тому що:

1. Доля Коломойського невизначена і хитка.

2. Ніхто з решти олігархів не захоче ділити відповідальність за катастрофу з Зеленським і Ко.

3. Фракції і групи ВР досягнуть консенсусу по розпуску, як тільки зрозуміють, що в підсумку отримають значні електоральні дивіденди.

4. Зеленський сам намагатиметься зіграти на випередження, розпустивши парламент.

5. Юлєнька уже розлила/закреслено/ змінила імідж, риторику і зовнішність».

ДМИТРИЙ:

«По совету своего лидера Зеленского, весь творческий состав студии 95 квартал из-за отсутствия концертов и частичного локдауна устроился санитарками и слесарями в больнице».

ПОНАД 100 ТОП-МЕНЕДЖЕРІВ ІНОЗЕМНИХ КОМПАНІЙ ОЦІНИЛИ ЗУСИЛЛЯ КОМАНДИ ЗЕЛЕНСЬКОГО З МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ 

Іван ВЕРСТЮК:

«Україна, на думку топ-менеджерів найбільших іноземних компаній, стрімко втрачає свою інвестиційну привабливість, яка вже знизилася до рівня 2015 року.

Свіже опитування, яке провели Європейська Бізнес Асоціація (ЕBА), інвесткомпанія Dragon Capital (видавець НВ) і Центр економічної стратегії (ЦЕС), засвідчило: 47,9% інвесторів вважають, що привабливість країни падає.

Великий міжнародний бізнес чутливо відчуває, де грошам добре. І зараз він вирішив, що з інвестиціями в Україну краще почекати, навіть якщо йдеться не про купівлю компанії, а про вкладення в держоблігації.

Топ-менеджери компаній, що входять в ЕBА, знизили оцінку інвестиційної привабливості України до рівня 2015 року, коли на Донбасі йшла гаряча стадія війни, а Мінфін прискореними темпами домовлявся з інвестфондами про реструктуризацію боргів, обслуговувати які ставало все важче.

«Цьогоріч на негативну оцінку, крім традиційних проблем — недовіра до судової системи, слабка боротьба з корупцією, тіньова економіка, — вплинули і наслідки карантинних заходів, уповільнення реформ, постійні ротації в уряді і, як наслідок, політична й економічна нестабільність», — каже Анна Дерев’янко, виконавча директорка ЕBА.

Інвесторам все менше подобається те, що відбувається в Україні. Вони не розуміють, чому прозахідні реформатори позбавляються держпосад, чому зростає рейтинг партії ОПЗЖ, чому Зеленський так довго зволікав із судовою реформою, що зрештою призвело до конституційної кризи».

ЯК ЗЕЛЕНСЬКИЙ, ШЕВЧЕНКО І ШМИГАЛЬ ОСОБИСТО КИНУЛИ МВФ І ПРИВЕЛИ УКРАЇНУ ДО ДЕФОЛТУ, — АНТОН ШВЕЦЬ

Один із засновників «Демократичної сокири» Антон ШВЕЦЬ:

«Давайте я вам расскажу, почему на самом деле не пришли деньги от МВФ… Но для начала пару фактов, чтобы вы понимали насколько критична ситуация и насколько высоки ставки.

Сегодня руководство Национального Банка и Минфина будет уговаривать руководство государственных банков совершить то, что в народе называют словом «включить станок» (НБУ за счет резервов заливает рефинансом госбанки, госбанки покупают у Минфина облигации, Минфин от продажи облигаций получает деньги в бюджет, полгода протянем, а потом все — финиш). Причем все люди взрослые и как бы осознают последствия от включения станка, просто ситуация критическая. И связана это ситуация с тем что деньги от МВФ внезапно не пришли. Внезапно для Офиса Президента, конечно.

Мы летим в пропасть. Бюджет пуст, на едином казначейском счету денег почти нет, Минфин фактически не платит по незащищенным статьям с 6 ноября. Нужны больше 150 миллиардов, без учета налогов. То есть, государство гарантированно провалит целую кучу программ и кинет бизнес на миллиарды. Но есть проблемы с выплатами и по защищенным статьям. Для финансирования критических выплат из бюджета нужны деньги. Их неоткуда взять – или МВФ, или печатный станок со всеми его последствиями, не хочу их даже описывать.

Почему так произошло?

…Основным генератором проблем в переговорах с МВФ был сам Офис президента. Когда Зеленский обговаривал с руководством МВФ антиковидный фонд в 60 миллиардов гривен, он говорил про борьбу с эпидемией. И взял на себя личные обязательства, что деньги пойдут на борьбу с пандемией, а взамен попросил выдать побыстрее. МВФ пошел навстречу, поверив честному слову. Сразу после этого слово было нарушено и Офис зарыл эти деньги в асфальт. МВФ не без оснований подозревает, что расходование средств из антиковидного фонда на дороги — это коррупция. И опасный прецедент на случай выделения новой помощи. Зеленский лично договаривался, лично кинул и теперь без независимого аудита антиковидного фонда дел не будет. Аудита дорожного строительства в Офисе очень не хотят.

Аналогично не было секретом для международников и взаимодействие Офиса президента и Тупицкого с его бандой в КСУ, в том числе и по сносу антикоррупционной реформы.

…Скоро придется бежать к МВФ, скорее всего, в авральном режиме падающей в пучину эпидемии воюющей страны. А у нас в Минфине пустое место, а во главе НБУ вор.

…Отличный дрим-тим для кризисной ситуации. Прежде чем начать оздоровление экономики, нам предстоит оздоровить НБУ и Минфин. Без нормально работающих макрофинансовых институций никаких шансов у нас нет.

Но это все мечты. Я лично не верю, что Зеленский проснется и начнет что-то делать. И не верю, что они поймут, в чем проблема, и начнут что-то менять. Но тогда менять будут уже совсем другие люди».

РАЗУМКОВ: «В ДЕЯКІЙ МІРІ, Я ВЖЕ ПРЕЗИДЕНТ»

Зінтерв’ю німецькому виданню «Welt» спікера Верховної Ради Дмитра РАЗУМКОВА:

«Мене кілька разів запитували, чи не мрію я про вищі посади. Але моя робота — не мріяти, а виконувати актуальні завдання. До наступних виборів ще довгий шлях. Україна має великі виклики. Тепер нам потрібно зосередитись на вирішенні цих проблем, а не на політичних амбіціях.

Українською, моя посада — голова парламенту, німецькою — президент парламенту. Отже, принаймні в деякій мірі, я вже президент».

 (Продолжение следует).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *