КОМУ НЕЧЕГО СКАЗАТЬ, ТОТ ПОЧТИ НЕ УМОЛКАЕТ

Что продемонстрировала пресс-конференция президента Зеленского

Прошло немало времени с предыдущего президентского пресс-марафона, занесенного на смех курам в Книгу Гиннесса. Не за качество, сенсационность или влияние на общественную жизнь страны состоявшегося разговора, а за длительность затянувшейся комедии, разыгранной осипшим к концу представления Зеленским.

Ну что ж, шоу есть шоу. Хотя за журналистов и Украину таки обидно. Подмена понятия проведенного мероприятия не получила заслуженной оценки в общественном сознании.

Нынешняя пресс-конференция, слава Богу, не была нацелена на рекорд. Но во всём остальном тот же мрак, ложь, самонадеянность и убогость. Вот уж, действительно, кому нечего сказать, тот почти не умолкает.

СОШЛЮСЬ ДЛЯ НАЧАЛА НА МНЕНИЯ КОЛЛЕГ…

Владимир ЛАРЦЕВ: «На наш взгляд, главными причинами пренебрежения (игнорирования) интересами украинского народа… являются личная образовательная примитивность Зеленского и отсутствие профессиональной команды, способной хоть как-то управлять государством».

Дмитрий ЧЕКАЛКИН: «Интересно, Цицерон Александрович перед пресухой накатил для храбрости или он это всё на трезвую голову нагородил?»

Андрей СМОЛИЙ: «Це були три години ганьбиська на всю країну. Якщо хтось думав, що «за рік» щось зміниться і «він чомусь навчиться», то глибоко розчарую: це були години невігластва та хамства.

Не лише по відношенню до журналістів. Це ляпас всьому суспільству. Демонстрація паралельної реальності. Тонни брехні, маніпуляцій. Показ вседозволеності та безкарності. Гидко за відповіді по Кузьменко та Антоненку, за Оман та бойовиків, за кадрову політику та кортежі.

Зрештою, не всі змогли задати питання. Зеленський перебивав і нахабно ображав деяких представників ЗМІ за прямі та жорсткі питання. Сценарій не заладився. Сьогоднішня серія «слуги народу» є однією з найгірших в усіх проявах».

Как видим, мнение о прошедшей пресс-конференции президента сложилось однозначное. Поэтому уже прозвучавшие оценки повторять не буду. Пусть  наиболее «выдающиеся» его высказывания прокомментируют разбирающиеся в психологии и языкознании афористы.

ПЕРЛЫ ПРЕЗИДЕНТА КОММЕНТИРУЮТ АФОРИСТЫ

Крім МВФ, але це немало для нашої країни, скажу вам чесно, згортання великих програм не відбудеться. Програма великого будівництва, вона іде… Повним ходом іде велике будівництво.

Ви тільки уявіть собі насамперед, що це робимо ми в сучасній Україні, яку країну ми бачимо і дійсно це не просто якіхось там пафосні слова, ми дійсно збільшили не в рази, а в дев’ять разів збільшили кількість доріг, які ми побудуємо цього року… Побудуємо дороги, скільки їх — чотири двісті тире як там буде, скільки вистачить нам коштів, чотири з половиной тисячі доріг, в дев’ять разів, майже в дев’ять разів більше ніж минулого року… Я впевнений, що до кінця своєї каденції ми добудуємо всі державні дороги. Що стосується місцевих доріг, нажаль там ситуація не така швидка, нажаль на це ми не маємо вплив. Поки що! Але будуть місцеві вибори, і я впевнений, що в багатьох містах у нас буде вплив…

Якщо ви порівняєте кількість доріг, які ми будуємо, тільки за цей рік, в деяких європейських державах всього стільки доріг. Всього в країні стільки доріг, скільки ми робимо за один рік.

— У мене не було зустрічей з Володимиром Путіним у будь-якому форматі, зокрема й дзвінків.

— Я ніколи не працював за гроші інших країн.


«Ложью нужно пользоваться столь же умеренно, как и косметикой — не теряя лица» (Е. Пантелеев)

 *   *   *

Жодного кума і військового друга я не призначив (*Чувак, в тебе шо, є військові друзі?) Що стосується пані Венедиктової, я навіть не зрозумів, про що ви кажете, ну дійсно я не зрозумів ваше питання, чому, тому що я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди… Складне питання, не знаю навіть як вам відповісти, тому що це нова людина. Я Ірину Венедиктову знав упродовж, пізнав тільки впродовж нашої передвиборчої компанії, я її не знав, а… вона освічена людина, вона має певну освіту, вона практик — так? Вона має звання… Ми запропонували людей, які дійсно були чисті… Пан Єрмак, не був моїм кумом… він є голова офісу… я не розумію про яких кумів…

— В чому різниця між монобільшістю та фракційним? Там просто є партії і вони між собою домовляються. Це мої, ти їх не чіпаєш. Це твої, я їх не чіпаю.
 Що стосується вироку пану Порошенку — я впевнений в цьому, і впевнений що все це ще попереду, ви ж бачили і вчорашній скандал. Я думаю вони так керували державою, що їх чекає дуже багато різних пригод і різних вироків.

«Пояснительные выражения объясняют темные мысли» (Козьма Прутков)

*   *   *

— В кожній області має з’явитися маленьке медичне містечко, такий маленький космос. Щоб люди тебе поважали.

Банківський закон зараз до мене прийде, меня, здається, я не пам’ятаю чи завтра, чи післязавтра, може навіть сьогодні.

— Хто я такий? Я стратегія чи випадковість?
 

«Кто ясно мыслит, тот ясно излагает» (Никола Буало)

        *   *   *

— Ми просто опинилися голі перед таким викликом.
 «Не ищущий причин становится рабом следствий» (А. Коряковцев)

*   *   *

— Що стосується пана Єрмака — для мене це порожня справа.
Як би там слідство не закінчилось — в мене є відповідь, повна.
 «Позволяя себе лишнее, мы всегда многое теряем» (В. Борисов)

*   *   *

— Я готовий нести будь-яку відповідальність, але я не несу відповідальність за те, що йде слідство.

— Якщо буде народна підтримка, то я буду думати. В мене є чим думати.


— Хто я такий? Я стратегія чи випадковість?

 — Сталася іранська трагедія, в якій ми теж перемогли.

 «Уже говорим, что думаем, а думаем  ещё — кто чем» (В. Сумбатов)

*   *   *

— Місцеві вибори є місцеві. Люди просто обирають владу.

Сьогодні вони (ОРДЛО) нас звинувачують у гуманітарній кризі. Ми даємо туди воду! Ми. Ми її не закриваємо. Ми, наша влада, я, ми не перекриваємо воду, незважаючи, що вони вже багато довгий час поспіль не платять за цю воду.

— Ми дотиснемо банківську систему України, незважаючи на те, що вона у нас дуже, дуже, дуже, незалежна — ми її дотиснемо, і банки будуть не стільки не дуже обережними, видаючи видаваючи кредити нашому населенню. Тому що населенню треба допомагати особливо зараз, коли криза не в Україні, а криза у світі, це світова криза, але ми повинні думати про нашу країну і про наших громадян.

Що стосується амністії капіталів… Я думаю сьогодні дуже складна ситуація в країні. Я думаю що треба думати про ці відсотки, я думаю що якщо є якась нерухомість чи інші об’єкти у будь-якої людини треба послаблювати це і може бути нерухомість можна бути амністувати навіть під ще менший відсоток, чи навіть під нуль. Треба перегорнути цей лист історії, треба щоби всі наші, всі наші українці хотіли бути платниками податків і вони повинні бути дійсно громадянами України, повинні бути хотіти чистими бути українцями.

— В чому я бачу проблему. Розкажу вам один випадок, я про це ніколи не говорив. Скажіть будь ласка, чи є у світі хоч одна країна де в кортежі президента їздить журналіст?»

 «На фоне многословия скудоумие проявляется ярче» (Ю. Рыбников)

*   *   *

— До критики відношусь погано.

— Та сторона просто має перестати стріляти.

— Я нічого не боюся, бо я нічого поганого не роблю. Я впевнений у кожному своєму кроку, навіть якщо я роблю помилки.

— Для чого ви це говорите, ви хочете щоб люди виходили на вулиці?

— У нас є новий міністр фінансів. А новий міністр фінансів працював за часів Порошенко. Він же був головою у того великого реформатора Порошенка.

— Аваков не мій близький товариш, навпаки у нього є товариші, з яким я не товаришую.

 «Дурак»: я не позволил бы себе этого слова, если бы это было чьим-то несчастьем, а не, в каком-то смысле, выбранной позицией» (А. Круглов)

*   *   *

— В кожній області має з’явитися маленьке медичне містечко, такий маленький космос. Щоб люди тебе поважали.
 «Идиотизм — глупость, помноженная на какую-то силу: обычая, закона, власти…» (А. Круглов)

*   *   *

— Я не обіцяв що до влади прийдуть інші люди, я обіцяв інших людей.
— Нікому не потрібна стабільність в Україні.

— Глибину айсбергу ми знаємо з вами по різному.
 «Ум берет один барьер за другим, глупость вообще преград не знает» (В. Лебедев)

*   *   *

— Я всім відрізняюся від Порошенка. Як політично, так і фізіологічно. Я дійсно хворію цієї країною, люблю цю країну.

«Дурак — это категория на восемьдесят процентов моральная» (А. Круглов)

ПОСЛЕСЛОВИЕ: ЗАЧЕМ ПРЕЗИДЕНТУ ВТОРОЙ СРОК?

Подведём итоги. Голова у нашего президента,  действительно, есть. Но, похоже, работает не в ту степь. О чём наглядно свидетельствуют его поведение на пресс-конференции, кострубатые, безграмотные речи на ней. Что и продемонстрировал выше приведенный анализ.

«Неясность слова есть неизменный признак неясности мысли», — заметил ещё  Пифагор Самосский. Как же можно при таком броуновом движении мыслей эффективно управлять государством и противостоять такому серьёзному агрессору?! Я уже не говорю о перезревших реформах в Украине. Не потому ли Путин с такой ненавистью относится к Порошенко, а с вчерашним клоуном готов сотрудничать?

К сожалению, относительно неплохо подвешенный язык без костей — ещё не признак высокого интеллекта и усвоения  опыта в управленческой сфере. С этим у нашего лидера явно туговато. Потому, как свидетельствует очередная пресс-конференция, в его речах и поведении мало что изменилось за этот год. Разве что появилось желание ещё на пять лет продлить своё президентство, чтоб уж добить страну до ручки.

Самое ужасное в этой ситуации, что осмысление обществом сделанной на последних выборах  ошибки происходит крайне медленно. И пока остается лишь констатировать, что каждый народ имеет таких политиков, которых он достоин.

«У людей же неразумных и беспамятных всё случившееся с ними уплывает вместе с течением времени и, ничего не удержав, ничего не накопив, вечно лишенные благ, но полные надежд, они смотрят в будущее, не замечая настоящего». Это написано в первом столетии нашей эры Плутархом Херонейским, а такое впечатление, что о нас вами.

Когда ж вы, мои родные сограждане, начнёте серьёзно относиться к своему выбору управленческой элиты страны и местного самоуправления? Без этого Украину ждёт печальный конец, а нас — нищенское прозябание…

Вадим КЛИМЕНТЬЕВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *