НУ ПОЧЕМУ МЫ ТАКИЕ?!

Речь, на первый взгляд, о власти. Но власть избирает народ. Значит, речь о нас с вами!..

Сегодня прочитал в Фейсбуке разумный и глубокий анализ Павла Бондаренко разворачивающегося в Украине масштабного политического кризиса, спровоцированного скандалом вокруг Конституционного суда Украины.

Приведу конспектно его тезисы.

«ОТЖЕ ЩО МИ МАЄМО СЬОГОДНІ?

…Зрозуміло, що до цього все йшло, бо перша особа держави виявилася некомпетентною у найскладнішій грі — політиці. Політика є передусім системою противаг, компромісів та стримувань. Зеленський не просто не здатен грати у таку гру — він навіть віддалено не розуміється на її правилах.

Першою й головною його помилкою було оточення себе особистими друзями та партнерами по бізнесу. Це було б ще півбіди, але вони так само, як і сам Зеленський, цілковиті невігласи у політиці. Відсутність політичного досвіду виявилася не перевагою, а дуже навіть навпаки.

Слабким правителем маніпулюють розумні цинічні пройдисвіти. А якщо слабкий правитель має ще й слабке оточення, навколо кожного з його членів теж збираються такі само пройдисвіти. Кожному, починаючи зверху й донизу в цій аморфній піраміді, створюються ванночки різної теплоти.

Усі ці нашіптування про «найвеличність», організацію «виставкових» візитів на передову в зоні ООС, яка передовою не є, купа охоронців, що відсікає президента від підданих й оточення, яке приносить лише гарні новини, а якщо щось трапляється — звалює все на персональних ворогів Володимира Олександровича (ви розумієте, про кого я передусім).

Формування у правителя фобій та страхів як шлях до абсолютного підкорення його своїм цілям — старий метод, випробуваний ще протопопом Сильвестром, боярином Адашевим та ще кількома товаришами на молодому Івані ІV.

Як результат маємо цілковиту втрату керованості в країні, коли гарант Конституції і Верховний головнокомандувач абсолютно не уявляє, що відбувається в державі й давно втратив вплив на ситуацію. А зараз втрачає і реальну владу.

…Зараз ситуація така. Фракція «Слуга народу» розкололася й частина її вийшла з-під контролю головного слуги, зосередившись навколо Разумкова. Котрий, як подейкують, є опцією пана Коломойського. Проти особисто Зеленського та вірних (поки що) йому випускників Трускавецької академії грають одночасно кілька політичних сил.

Хтось (цікаво, хто автор?) підсунув Зеленському проект абсолютно неконституційного закону про розпуск КС. Цей закон Верховна Рада «торпедує». Причому одразу з 5 кінців.

…Просто тому, що Рада не має повноважень розпускати КС, як заявив депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин.

…А КС піддає жару. Його члени відмовилися добровільно подавати у відставку й заходилися скасовувати закон про ринок землі, який з такими труднощами пролобіювали західні партнери України. А це вже серйозно. Тут не про корупцію йдеться, а про фінансові інтереси низки транснаціональних компаній та окремих впливових бізнесменів.

…Можна припустити, що зараз Зеленського підштовхують до двох рішень.

Перше озвучив колишній «соратник» Мілованов: чи готовий Зеленський піти на очищення фракції від «людей Коломойського» (група Разумкова та інші) і створити нову коаліцію з «Голосом» та ЄС.

…Чи піде на це сам Зеленський, враховуючи його фобії стосовно Петра Олексійовича та гарантованої втрати рештки рейтингу? Питання ці дуже дискусійні, враховуючи те, що наразі Зеленський винним в усьому знову оголосив Порошенка.

…Тож другим рішенням може стати розпуск парламенту і дострокові вибори… У такому разі Зеленський втратить монобільшість. Але її й так по факту немає. Зате він може сформувати нову. З ОПЗЖ, яка наразі зацікавлена у дострокових виборах, бо має високий рейтинг і контролює практично всі мажоритарні округи на Сході.

Проте у такому випадку Зеленський перетвориться на зіц-голову Фунта, причому в прямому сенсі — пригадуєте на чому спеціалізувався цей старигань? На тому, що хтось тирив бабло, а він відсиджував за це.

Є оптимістичний варіант: радикальна чистка лав «слуг», зведення нових нормальних компетентних патріотичних депутатів і коаліція з ЄС та деякими іншими проукраїнськими силами, які зайдуть у новий парламент. Але наразі щось слабко віриться у те, що Зеленський на таке здатен.

Про варіант «Я устал, я ухожу» навіть думати не хочеться. Бо там «на стрьомі» уже Медведчук з проектом «міцного господарника» перебуває, який «зустрінеться з Путіним посередині» й «закінчить війну».

Не заздрю я Володимиру Олександровичу. І його виборцям теж… У будь-якому випадку нас чекає штормова погода.

…Спеціально для тих, хто минулого року у захваті вітав антиконституційне рішення Конституційного суду щодо розпуску Верховної Ради. Частина промови пана Палиці з групи «За майбутнє»:

«Що зробив КС? Те саме що і 1,5 роки назад. Коли сказав, що дострокові вибори до Верховної Ради конституційні. Наказ про розпуск Ради конституційний. Тоді все подобалося».

І він сто разів правий. Порушення закону неодмінно з часом б`є по голові самого порушника. Судячи з поведінки та висловлювань пана президента, він цього досі не зрозумів. Як і його «електорат».

(Полностью этот блог вы найдёте по этому адресу: https://www.facebook.com/urtab)

Как видим, на выходе этого институционального кризиса шторм, который с учётом российской агрессии может закончиться национальной катастрофой. То есть, потерей независимости.

К сожалению в этом блоге, как и в абсолютном большинстве появившихся в сети материалов анализируются лишь возможные варианты следствий набирающего силу кризиса. За кадром, как правило, остаются его причины.

К одной из главных автор обратился в анализе, который будет размещён на сайте в ближайшее время.

Вадим КЛИМЕНТЬЕВ

(Продолжение следует).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *