ЖУТКАЯ СМЕРТЬ НА ФРОНТЕ И «ПОСТАНОВОЧНЫЙ» ТЕРАКТ В ЛУЦКЕ

Что их объединяет?..

Автор не специалист в вопросах стратегии и тактики ведения военных действий, тем более, захвата и освобождения заложников. Поэтому не берёт на себя ответственность давать оценку последним перекликающимся событиям в Луцке и на фронте. Но то, что они друг с другом связаны и имеют общие корни, даже у меня не вызывает сомнения.

Ниже аккумулированы мнения тех, кто имеет как профессиональное, так и моральное право объективно оценить произошедшие события…

Анна ОСКОМИНА:

«ЗЕЛЕНСКИЙ ЛИЧНО КОНТРОЛИРОВАЛ ЭТУ СИТУАЦИЮ С ЭЛИТНОЙ ГОСДАЧИ НА ЧЕРНОМОРСКОМ ПОБЕРЕЖЬЕ

Просто не могу себе представить, как этот раненый парень выживал 4 дня в ожидании помощи?

…В агонии, без воды и любой опоры, кровотечение на жаре.  Напоминаю, Зеленский взял эту ситуацию под личный контроль. Он лично контролировал ситуацию прямо с элитной государственной дачи на Черноморском побережье, куда ездил отдыхать.

Никаких заявлений о попытке эвакуировать парня, никаких попыток призвать мировое сообщество оказать влияние на российских террористов не было. Он ничего не сделал. Натрындел на камеру про »ту сторону» и пошел мочить задницу в море. Он просто бросил человека дожидаться неизбежного… Четыре дня пыток перед смертью.

У тебя почти неограниченная власть в стране и ты палец о палец не ударил, чтобы вытащить парня? Даже не пытался притвориться, сделать вид, что тебе не все равно. Ты оказался неспособен на сострадание. Ложь о твоей »человечности» расстаяла, как жизнь умирающего в муках воина.

Привет, zêbíloí̈di. Вы выбрали циничного лживого социопата в президенты».

«БЛЮВОТИННЯ, МЕРЗОТА, У МЕНЕ НЕМАЄ СЛІВ. ЧОТИРИ ДНІ ПЕKЛА. ВОНИ НІЧОГО НЕ РОБИЛИ… І ВСІ МОВЧАТЬ…» — Мирослав ГАЙ

«Чотири дні пекла. І всі мовчать. Мовчить військове керівництво, бо боїться за посади, мовчить президент, бо немає у нас президента, мовчать побратими, бо говорять між собою, не публічні. Країна мовчить.

Але факт в наявності. Ми не накрили артою цей район і не знищили там все живе заради нашого військового.

Всі ЗМІ говорили про цю ситуацію, а президент змовчав. Під тридцять поранених цього місяця і 6 загиблих… Чотири дні морпіх лежав і чекав евакуації і вся країна про це знала.

Це не гаряча фаза війни, Зе сто разів до цього дзвонив Путіну, ми вже зробили відвід військ…

Наших хлопців одягли в білі каски, білі жилети і пустили на убій, а потім чотири дні нічого не робили. І всі мовчать. Блювотиння, мерзота, у мене немає слів. Лайно».

Алексей АРЕСТОВИЧ, военный обозреватель:

“ПОРАНЕНИХ І ВБИТИХ ВИНОСЯТЬ ЗА БУДЬ-ЯКУ ЦІНУ. МИ ПОРУШИЛИ ЦЕЙ ЗАКОН”

“Усі біди від об’єктивної реальності. А вона така, що ми маємо в історії з солдатом, якого залишили на нейтральній смузі, одну з найчорніших сторінок цієї війни. Справжня ганьба”, – пише військовий експерт Олексій Арестович на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”, передають Патріоти України, та продовжує:

“У послідовній серії епізодів, які там відбулися, було зроблено неправильно все, що можна, і ще кілька неправильностей придумали спеціально для нього. Розвал управління у бригаді.

Потім ми довго брехали про те, як було, щоб відмазатися від розвалу. Потім туди з’їздив головнокомандувач ЗСУ. І, підозрюю, сам організував евакуацію. І збрехали публічно ще раз про те, що все під контролем.

У результаті цієї організації, чи то поранений, чи то вже мертвий солдат, лежав на нейтральній смузі. Чотири дні. А потім нас смачно ткнули носом в реальність.

Чому немає оцінок подій від ОБСЄ? Якщо реально був режим “тиші”, ОБСЄ перші повинні були б підтвердити його порушення росіянами.

Що відбувається в Збройних силах? Чотири доби не могли організувати нормальну евакуацію, провалили дві спроби, брехали і дезінформували.

Що відбувається у військово-політичному управлінні державою? Пряме втручання двох головнокомандувачів не тільки не змінило ситуації – воно її погіршило.

Що відбувається в головах? У совісті? Логіка і етика військової служби передбачає, що своїх поранених і убитих виносять за будь-яку ціну.

Якщо так не чинити, не повертати своїх, ніхто більше не піде. Закон цей має таку силу, що ні конкретна ситуація, ніякі міжнародні договори, жодна обставина у світі, не може служити виправданням для його порушення.

Ми – порушили. Що відбувається у Корпусі морської піхоти? І я повторюю своє питання – куди дрейфують Збройні сили при Зеленському і Хомчаку? В розвал, дезорганізацію і деморалізацію?”

А теперь от трагедии переходим к комедии…

ЗАХВАТ ЗАЛОЖНИКОВ В ЛУЦКЕ: КТО ТАКОЙ ТЕРРОРИСТ МАКСИМ ПЛОХОЙ?

По словам заместителя министра внутренних дел Антона Геращенко, подозреваемый родился 6 ноября 1975 года в поселке Гай Оренбургской области РФ.

«Ранее дважды судимый и отбывший наказание в виде лишения свободы совокупным сроком около 10 лет в исправительных учреждениях за совершение ряда тяжких преступлений гражданин Украины Максим Кривош», — рассказал Геращенко.

В 1994 году был осужден за разбой, мошенничество, вымогательство, а также за незаконное ношение, хранение, приобретение, изготовление и сбыт огнестрельного или холодного оружия, боевых припасов и взрывчатых веществ.

СПОВІДЬ ТЕРОРИСТА: «Є ЛИШЕ ОДНЕ, ЧОГО Я НЕ МОЖУ, — НЕ БУТИ ЗЛОЧИНЦЕМ»

Заступник міністра МВС Антон Геращенко зазначив, що в інтернеті за авторством Максима Плохого є книга «Філософія Злочинця», де описується перебування автора в місцях позбавлення волі. Геращенко наводить типовий уривок з цієї книги з його поглядами на життя: «Мене 15 років виправляють, але я не виправився, а скоріше навпаки — я ще більше став тим, ким я є. Чому? Тому, що я справляюся з самим собою і тому не виправляюся іншими… Є лише одне, чого я не можу, — не бути злочинцем. Я можу, тому що вирішую все сам і живу по-своєму».

ПРЕЗИДЕНТ САМ ВИРІШИВ ВИКОНАТИ УМОВИ УТРИМУВАЧА ЗАРУЧНИКІВ ПІСЛЯ ОЦІНКИ МОЖЛИВИХ РИЗИКІВ – МЕНДЕЛЬ

Зателефонувати чоловіку, який захопив заручників у Луцьку, Володимир Зеленський вирішив самостійно. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомила прес-секретарка Володимира Зеленського Юлія Мендель.

«Президент тримав ситуацію на контролі від самого ранку. Консультації зі спецслужбами почалися від самого початку. Під час прийому президентки Швейцарії відбувалися постійні перерви для того, щоб уточнювати, як розвивається ситуація», – зазначає Мендель.

«Для нього дуже важливо було зрозуміти, що хоче ця людина, який його психологічний портрет. Вся стратегія була спрямована на те, щоб врятувати життя людей», – заявила Мендель в ефірі програми Свобода LIVE.

 «Коли ввечері було прийняте рішення зробити цей запис, то Володимир Олександрович прийняв це рішення сам. І це була домовленість. Хотіла б наголосити, що в цій домовленості терорист мав зробити перший крок – відпустити трьох людей», – додала Мендель.

 «ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ НЕОБХОДИМОСТЬ, А НЕ ТЕАТР». В СБУ ОБЪЯСНИЛИ ПРОМЕДЛЕНИЕ С ЗАДЕРЖАНИЕМ ТЕРРОРИСТА

В Службе безопасности Украины отреагировали на обвинения в «театральности» задержания Максима Кривоша (Плохого), который захватил более 10 пассажиров автобуса в Луцке.

Начальник управления СБУ в Волынской области Павел Данюков пояснил, что на видео зафиксирована только часть спецоперации, а промедление с задержанием — «это профессиональная необходимость, а не театр».

По словам главы областного управления СБУ, правоохранители исходили из того, что в автобусе может быть взрывное устройство.

 «Как мы и договаривались, он оставил сумку с взрывным устройством в автобусе. Мы должны были убедиться, что у него нет дистанционного устройства управления, поскольку заложники оставались в автобусе. Ему давались указания — поднять руки, опустить руки, вернуться, постоять посмотреть», — рассказал Данюков.

В это время правоохранители проверяли местность на другую потенциальную угрозу для заложников, в том числе со стороны вероятных сообщников террориста из Луцка.

ГЕРАЩЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ВІДЕО ІЗ ЗАТРИМАННЯМ ЛУЦЬКОГО ТЕРОРИСТА

Терорист Максим Кривош має манію величі та непередбачуваний характер. Про це в ефірі телеканалу 1+1 розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

 «Одразу ж був зроблений його психологічний портрет. Це людина незадоволена життям, з комплексом, з манією величі, незадоволений на весь світ за те, що його життя пройшло в місцях позбавлення волі за тяжкі злочини. Тому ми переконалися, що найважливіше — проводити з ними переговори», — сказав він.

Геращенко додав, що ризикувати не можна було, оскільки у Кривоша була зброя і він міг її застосувати.

 «Методика проведення спецоперацій, вона має свої особливості. Зокрема, не було відомо, чи не зібралася ця людина підірвати гранату або вчинити будь-які інші дії», — пояснив він в ефірі телеканалу 1+1.

За словами Геращенка, під одягом у терориста могла бути інша зброя, яку «не видно диванним експертам на відстані».

Він додав, що була створена ситуація з шумовими ефектами, щоб психологічно подавити волю злочинця і щоб «він точно не зробив нічого поганого».

Олена КУЩ:

МІСЦЕВІ ЖИТЕЛІ ВПІЗНАЛИ В ЗАРУЧНИКАХ ПЕНСІОНЕРІВ МВС.


— А самі місцеві поліцейські напередодні радили своїм родичам не їхати зранку в центр, бо будуть якісь навчання.

Сергій КОСТИНСЬКИЙ:
Подивився як насправді затримували «терориста» в Луцьку. Стало соромно за державу. В який же балаган перетворюють мою країну Зеленський, Аваков, Баканов та інші.

Galina_W:
А взагалі то дивно, що ніхто навіть не довідався прізвищ т.з. заложників, не було схвильованих родичів. Всі, як один спокійно повиходили з рюкзаками. Наче спеціально готувались.

Папа СТИФЛЕРА:
13 человек «освободили». Все взрослые, у всех есть телефоны.

Вопрос! Где фото/видео из автобуса? Где душещипательные истории в фб, телегах и прочих инстаграммах? Где, наконец, ИНТЕРВЬЮ, нашим дорогим и не очень журналистам?

— Журналисты, кстати, третий день ищут контакты заложников: facebook.com/mariana.metelska#!/story.php?story_fbid=3131232943627944&id=100002238083106

ЖАННА:
Якось необдумано було кидати світлошумову гранату під автобус при наявності інформації, що автобус заміновано і не всі заручники залишили небезпечне місце.

Киянка РУСЬКА:
Ага! Тож в автобусі — то теж свої були, як і невдалий терорист? Масовка. А поранений і покинутий напризволяще морпіх — то чужий, його спасати не треба.

Souls_SAVE:
А в принципі для Зелі нічого нового. Колись у 2014-му у нас в Горлівці це створіння плясало перед терористами, а в цей час вбивали Рибака.

MYROTVORETS:
Зеленський вже більше року діями своїми показує, що життя солдат для нього — ніщо. За 14 місяців жодного разу не відвідав поранених воїнів навіть для галочки.

TEXTY.Org.Ua:
Історією з «терористом» «перекривають» події останніх днів на фронті: розстріл росіянами евак. групи, загибель медика, повільна смерть іншого військового, для порятунку якого Зеленський не доклав жодних зусиль.

Сергій ТАРАН, політолог:

ХОТІЛИ КРУТИЙ ВЕСТЕРН? АЛЕ ВИЙШЛО СХОЖЕ НА БЮДЖЕТНИЙ ВОДЕВІЛЬ

«Дуже схоже на дешеву виставу. Із самого початку президент каже, що «бере під особистий контроль» звільнення заручників. На подібне рідко зважуються світові лідери, які мали справу із справжніми терористами і добре розуміють всі ризики, коли маєш справу з непрогнозованими і озброєними психопатами.

Але Зеленський досі мало був схожий на Джона МакКлейна з «Міцного горішка» — під час попередніх нефейкових терактів Зеленський волів або засиджуватися в Омані, коли збили літак в Ірані, або просто боятися вимовити слово «Росія», коли щодня терористи стріляють по наших солдатах на сході країни.

Висловлю думку, що він міг наважитися на таке тільки якщо тримав весь сценарій в руках…. Ну, а потім президент легко і ОСОБИСТО виконує забаганки «терориста» і заручників одразу (!) відпускають.

Наголошу, що жоден впливовий світовий лідер вже давно не виконував вимоги терористів. І не тому, що він/вона є немилосредними, а тому що такі дії заохочують нові теракти, які призводять до ще більших жертв. Це аксіома.

Хотіли крутий вестерн? Але вийшло схоже на бюджетний водевіль.

Питання лише – для чого. Є варіанти:

— для дискредитації «зброї на руках»;

— виправдання прямих перемовин з ОРДЛО;

— нагнітання атмосфери страху?

А може просто хтось скучив за кінопродакшином?»

ЗГОДА ЗЕЛЕНСЬКОГО НА ВИМОГИ ТЕРОРИСТА МАТИМЕ ДУЖЕ СЕРЙОЗНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНИ – СИНЮТКА

Те, що президент Володимир Зеленський записав відео на вимогу луцького терориста, демонструє, що він так і не став за рік державним діячем. Цей його вчинок змусить лідерів країн світу передивитись відносини з ним і з Україною.

Таку думку в ефірі «Прямого» висловив народний депутат фракції «Європейської Солідарності» Олег Синютка.

«Подивився це відео президента… По-перше, ситуація є далеко не рядовою. А, по-друге, давайте чесно скажемо, що президент України продемонстрував, що він не став державним діячем.

У нас і так дуже серйозні сьогодні проблеми з точки зору керівництва держави і комунікації з цивілізованим світом. Історія Зеленського і Трампа — це далеко не рядова історія. А вона вписується в цей рядок. Те, що записи розмов, які точно є під грифом державної таємниці — я маю на увазі п’ятого президента і віцепрезидента США стали публічними, — це не є рядова подія», — наголосив він.

«І якщо після того, я переконаний, багато світових лідерів дуже сильно думають перед тим, як мати контакт із главою Української держави, то після цих речей ці думання точно стануть довшими. І я ще раз хочу сказати, це не рядовий поліцейський, це навіть не міністр, а це глава Української держави в дуже неординарній ситуації проявив себе як людина, яка ще не доросла ні до статусу державного діяча, ні до статусу глави Української держави. І повірте, що ця подія буде мати або в середньостроковій або в довгостроковій перспективі дуже і дуже серйозні наслідки», — переконаний Синютка.

СООБЩНИК «ЛУЦКОГО ТЕРРОРИСТА» СОГЛАСИЛСЯ СОТРУДНИЧАТЬ СО СЛЕДСТВИЕМ

Житель Харькова, которого задержали по обвинению в соучастии в организации теракта в Луцке, согласился сотрудничать со следствием.

Об этом сообщил пресс-центр ГУ Нацполиции Харьковской области.

«В настоящее время мужчина задержан в порядке ст. 208 Уголовного процессуального кодекса Украины и сотрудничает со следствием. Отрабатываются все версии уголовного преступления», — указано в сообщении.

Ранее сообщалось, что у сообщника «луцкого террориста» правоохранители провели обыски, у него нашли взрывчатку и оружие.

КОНСТАНТИН ГРИНЧУК: НЕУЖЕЛИ ОПЯТЬ ШОУ ОТ АВАКОВА, ДЛЯ НЕЛ@ХА, ЧТОБЫ ОСТАВАТЬСЯ ДЛЯ НЕГО «ЭФФЕКТИВНЫМ»?

Ситуация точно с запашком…

Вот в сети пошла информация, что автобус ехал как-то не так, не туда, что с билетами зашли только 2 человека, а оказалось 20? Что мгновенно (через полчаса после выезда), уже письменные заявления от полиции, какие-то звонки, подключение всех журналистов…

Другими слова пошли логичные вопросы людей на не совсем логичные события и анализ действий полиции, которые имеют много не стыковок.

Поэтому сразу и поползло по соцсетям: «Неужели опять ШОУ от Авакова, для неЛоха, чтобы оставаться для него мощным и эффективным»?

Я, конечно, не представляю, что будет в обществе если «протечёт» и это окажется не правдой. А террорист, окажется не совсем «не террористом».
Нет, у нас его могут даже посадить на какое-то время.


Как сегодня в Украине умеют «договориться про сотрудничество со следствием» и вместо того, чтобы «посадить» скажем на 15 лет за одно, получить 3-5, а может даже условно за другое?


Вы же поняли, что террорист уже сидел и за бандитизм и другие дела?

«НАШ КЛИЕНТ»!

Конечно мои рассуждения, могут и не совсем соответствовать истине, но ситуация точно с запашком.

А знаете, что меня лично удивило?


Я пока буду рассуждать, как военный человек понимающий многие детали и как бы я не делал организацию защиту людей вне автобуса.

Что я увидел из того, что показывали всем (понимая, чтобы мог увидеть окажись на месте событий)?

И так:

Когда вчера в прямом эфире по «Айситиви» показывали автобус, который захватил «террорист» и у которого объявили, что есть автоматическое оружие, (потом покажут АКСУ в руках террориста) гранаты. Плюс уже простреленные окна и автоматные очереди…

Вроде ситуация больше чем серьезная, но тут журналистка стоит на середине улицы рассказывая про всё, что знает и показывает, что за её спиной в 200-300 метрах, тот самый захваченный автобус в котором террорист с автоматом.

Она стоит в плотную к полосатой ленте без бронежилета и каски, а сбоку стоит полицейский, вот тут мне стало смешно и грустно.

Почему?

Так такое расстояние является убойным для пистолета, а для автомата?
Вы понимаете, что в такой ситуации профессионалы перекрывают всё с учетом даже возможного рикошета, не говоря о дальности прямого выстрела. Вот и вопрос, почему перекрывалось и организовывалось оцепление именно так?

Опять дураки? Не думаю! Значит, чтобы можно было показывать картинку миллионам и с разных каналов, как можно шире привлечь все СМИ?!

А вот когда я услышал комментарий Зеленского и Авакова, стало ещё больше сомнений относительно не важности их «рейтингов. И главное, чтобы все были живы».

Как профи в организации защиты людей и как военный человек, я понимаю, что обеспечение безопасности в Луцке было БУТАФОРИЕЙ! Для картинки, но точно не для обеспечения безопасности!

Кто-то, что-то знал?

P.S. Ну а потешный штурм, с выкатыванием БТРа, когда уже все вышли и одели наручники на «террориста», был просто смешным на всем этом фоне. Да, и кстати, как бывший член антитеррористического штаба Украины имею вопрос, а с каких пор терроризмом начало заниматься МВД, а не СБУ?

Поэтому чем дальше, тем больше всё показывает на БУТАФОРИЮ, РАДИ ПИАРА!!! Только, судя по поведению и тому, что сказано в интервью, про шоу знают оба.

Олександр ДЕДЮХІН, священник:

«ВАС ВСЕХ ПРИНЕСУТ В ЖЕРТВУ СТРАХАМ, КОМПЛЕКСАМ И РЕЙТИНГУ

Уже ясно, что луцкий теракт — плохая инсценировка, написанная бездарными квартальными сценаристами под диктовку кураторов из Москвы. Но уже внезапно хор проплаченных подпевал заголосил, про невероятную человечность величайшего, про жертвенность и самоотверженность.

Господи! Да никакой человечности в написании этого автобусного теракта нет. И быть не может. Это воистину бесчеловечно ради паршивого рейтинга держать в автобусе на жаре людей. В том числе старых, детей и беременную женщину. Точно также, как абсолютно бесчеловечно было бросить умирать воина на поле боя и цинично четыре дня наблюдать, как он умирает.

Этот бесчеловечный сценарий был рожден больным воображением недочеловека, способного в жертву своему рейтингу принести всех нас. Всю страну. Рейтинг для Зеленского — это идол. Но идолы неизбежно падают. Окончательно и бесповоротно, а поклоняющиеся идолам идут в ад».

СИТУАЦІЮ З ТЕРОРИСТОМ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ЗАКРУЧУВАННЯ ГАЙОК – ЛАПІН

Інцидент у Луцьку влада може використати для закручування гайок.

Таку думку в ефірі «Прямого» висловив народний депутат VIII скликання, ветеран АТО Ігор ЛАПІН.

«Тут цю ситуацію зараз використовують саме для «закручування гайок». Те, що сказала шановна колега від фракції «Слуга народу», що от недаремно зараз має поліція додаткові можливості перевіряння і так далі. Давайте подивимося на сайт Національної поліції України — подивимося, які області вони назвали. Вони не назвали Харківську область, звідки можливий ймовірний «подельник». Вони не назвали Донецьку і Луганську, звідки йде основна частина зброї. Назвалися західні області. В цій ситуації, тобто, у нас основна загроза від терористичних акцій в Тернополі, у Львові? Чи у нас все-таки терористи основні — Луганськ і Донецьк? Мене це дуже бентежить», — наголосив він.

ВМЕСТО ПОСЛЕСЛОВИЯ. Автор, уважая читателя, принципиально не комментирует приведенные выше оценки. У каждого своя голова на плечах и способность сделать выводы.

Более того, автор уверен, что правильные выводы из происходящих ныне событий будут сделаны… рано или поздно. Тревожит другое, чтобы это «поздно» не оказалось фатальным для Украины. Когда никчемность, лживость, продажность и трусливость действующей власти, которые так убийственно наглядно проявились в рассмотренных здесь событиях, станут окончательно необратимыми с соответствующими последствиями для нашей независимости и благосостояния.

Вадим КЛИМЕНТЬЕВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *