ВІРА, НАДІЯ, ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ЯК ПРЕЗИДЕНТ ОБДУРИВ СВОЇХ ВИБОРЦІВ І ЗАГРУЗ У КУПІ СКАНДАЛІВ

У передвиборчих роликах два роки тому він говорив, що готовий на все, щоб змінити політику в Україні. Йому вірили. На нього сподівалися. У підсумку зараз Володимир Зеленський упевнено рухається до звання найгіршого глави держави в історії, який не просто не діє, а й грубо порушує Конституцію. А його оточення стало ще більш токсичним, ніж оточення попереднього президента.

Вся справа в численних скандалах, які розкрили суть як самого Зеленського, так і його найближчих соратників. Тих, хто називав себе «новими обличчями» і вигідно для себе продав цю історію українцям.

Через два роки виявилося, що «нові обличчя» — лише прикриття, яке практично відразу «розвалилося» під тиском обставин. Ці обставини були пов’язані з обманом, корупцією та іншими вчинками, за які Зеленському і його оточенню мало би бути принаймні соромно.

Згадаймо кілька найвідоміших.

Оман

На початку січня минулого року Володимир Зеленський полетів в Оман. Таємно. Про це спочатку ніхто не знав, але в підсумку дізналися журналісти. Після цього Зеленський і його адміністрація почали «майструвати» відповідь на питання, що він там робив, періодично «плутаючись у свідченнях».

У підсумку зійшлися на «зустрічах заради України». Президент нібито вів переговори заради оманських інвестицій, а не банально відпочивав. А поїздка була оплачена, за версією ОП, з особистих коштів Зеленських, а не з держбюджету.

І взагалі, як потім заявив президент на одній з прес-конференцій, «він не зобов’язаний розповідати про приватну поїздку».

Через рік виникає резонне питання «а де хвиля оманських інвестицій?». Поки що на це питання ніхто відповіді не давав.

Кумівство

Пам’ятаєте відео напередодні виборів, де Зеленський говорив про те, що набридло, коли на високі пости призначають кумів, друзів та інших родичів? Ну так от, прийшовши до влади, він вивів кумівство на новий, вищий рівень, якого навряд чи досягали попередні президенти.

Зеленський розставив на всі можливі пости своїх друзів і просто працівників «Кварталу», посади отримали от просто всі, до кого дотягнулася рука президента, – від бухгалтерів «Кварталу» до друзів дитинства (Баканов, нагадаємо, очолив Службу безпеки).

Так закінчилася мрія українців побачити на постах не чиїхось кумів, а професіоналів.

Коронавірус і наплювання

Україна, як і всі інші країни світу, опинилася у важкому становищі через пандемію коронавірусу. Настав момент особливої відповідальності влади. Момент, коли влада повинна була ввести обмеження і власним прикладом показати громадянам, що потрібно перетерпіти.

Це виявилося не для Зеленського. У момент, коли багато торгових точок, кафе і ресторанів, просто магазини були закриті, Зеленський спокійно ходив пити каву в спеціально відкритому для нього кафе в Хмельницькому. А також спочатку заявляв про необхідність дотримуватися карантинних обмежень, а потім спокійно відправлявся в Буковель і фотографувався з натовпами охочих. Звісно, без маски.

У підсумку крайнім Зеленський призначив главу МОЗ Максима Степанова, якого звільнили з посади, повісивши на міністра всі провали президента – аж до зриву закупівлі вакцин і процесу вакцинації.

Коронавірус і потурання

Окремо варто згадати його «сліпоту» з приводу оточення і просто наближених бізнесменів. Під час карантину працював «Велюр» друга Миколи Тищенка, під час карантину працювала мережа «Епіцентр», власники якої, схоже, банально домовилися про те, щоб їх не чіпали. У той час, як власники малого бізнесу ризикували в такій ситуації величезним штрафом.

Дійшло до того, що Зеленський особисто зустрічав літак «Мрія» із засобами захисту та антисептиками, який привіз їх для «Епіцентру».

Але не дійшло до відповідальності тих підприємців, які минулої зими, на початку епідемії Covid-19 в рази підвищили ціни на маски та інші необхідні для захисту від вірусу товари. Що наводить на не дуже приємні роздуми на тему «Кому це вигідно?».

«Свій прокурор» і стипендія батькові

А ще Зеленський хвалився екс-президенту США Дональду Трампу про те, що у нього «на 100% свій прокурор», натякаючи на те, що він може «порішати» по темі скандалу, пов’язаного з сином нинішнього президента США Джо Байдена.

І, наприклад, збирався організувати своєму батькові довічну стипендію, про що вчасно дізналися журналісти.

У підсумку зараз Зеленський не може домогтися зустрічі з Байденом. А «свого» генпрокурора зі скандалами звільнили з посади.

Замість підсумку

Окремої згадки вартий стиль управління Зеленського. А точніше, вислів, що вже став крилатим, — «взяв під особистий контроль».

Зазвичай це відбувається за наступною схемою: спочатку чергова людина з оточення Зеленського потрапляє в скандал, потім сам Зеленський реагує, заявляючи, що контролює цю ситуацію, і просить правоохоронців розібратися. Що потім? Тиша.

Натомість Зеленський навчився грубим чином порушувати закон. РНБО стала всемогутнім органом, який без суду і слідства накладає на своїх же громадян санкції. Сам Зеленський без доказів називає громадян контрабандистами і злодіями в законі. А проти політичних опонентів влада відкриває кримінальні справи.

Так країна і живе два роки.

Ігор Вальський

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *