УРА-А-А! ВІДРЕАГУВАЛИ…

А, може, поміняємо «відморожених» на «обшпарених». Дивишся, чистіше буде!

Найбільше безладу створюють ті, хто наводить лад. 

Тадеуш Котарбиньский

Про те, що Новомосковськ потопає в смітті не говорив у нас хіба що найледачіший, сліпий або глухий з хронічною нежиттю! І ось, нарешті, влада відреагувала на народні прокляття. Прийнято якщо не історичне для Новомосковська, то вже точно радикальне рішення, йдучи назустріч майбутнім місцевим виборам! Отже…

«Для підтримання санітарно — епідеміологічного стану, в.о. міського голови Сергієм Горошко видано розпорядження про проведення в Новомосковську Дня довкілля, яким встановлено четвер єдиним санітарним днем на території міста».

Що це означає, запитаєте ви? Нічого нового. Так у всі часи замість вирішення виниклої проблеми або роботи над подоланням своєї некчемности наша бюрократія віртуозно реагувала на народне невдоволення введенням чергового громадського заходу. Тобто, якщо учора ще новомосковці просто тонули в смітті через бездіяльность нещадно лаяних ними місцевої влади і міських комунальних служб, то тепер ви продовжуєте тонути в тому ж смітті під їх оглашені заклики не смітити і всім як один прийняти участь в чистому четвергу.

В результаті, купи сміття, як і раніше, ширяться і зростають, а ваша критика розчиняється у відчутті провини за недотримання чистоти і почутті повного задоволення і гордості за можливість бути причетним до величної місії очищення рідного міста.

Ідея, скажу вам, чудова! Про те вже який місяць метикують місцеві обранці упереміш з хронічним процесом перегрупування сил, що проходить в теплій і дружній атмосфері підстав і кидків, спорах до хрипоти і криках до фальцету. Мабуть, тому і ховають свої сесії від народу по різнім таємним «малинам», щоб народ не засмучувати.

Ось такими б ініціативами, мріють вони, спантеличити новомосковців на усі сім днів тижня ударною громадською боротьбою з ще наявними у нас особистими недоліками, проблемами і пережитками минулого. Природно, під керівництвом мудрої міської ради і його доблесного депутатського корпусу на чолі з нардепом Нестеренком. Щоб у людей вільного часу не залишалося рідну місцеву владу критикувати. І — свят!.. свят!.. свят! — найголовнішого народного обранця.

А ще, Боже, упаси, в сміттєві контейнери катапультувати, не до чергового мітингу буде сказано.

Вже, кажуть, і зразкову тематику по днях для народу у бурхливих дискусіях розподілили. Звичайно ж, після міської земельки для себе і інших немеркнучих цінностей для своїх поплічників. Але приймати на сесії не поспішають, розсудивши, що поспіх таки потрібний при ловлі бліх, любовних втіхах з чужою дружиною і проносі. Тому відправили шефу-Нестеренко на затвердження. Щоб теє-те як його не вийшло чого не по його.

Як повідомили авторові дуже компетентні люди з найближчого оточення самі розумієте кого, понеділок, приміром, планується призначити днем здоров’я. Тобто, лікувального голодування для комунальних неплатників і інших зажерливих незаможних. Вівторок — статевої стриманості, щоб відносно міської влади агресивні думки в голову не лізли еротичного змісту. Середа буде твереза, інакше громада остаточно від рук відіб’ється. Четвер, ясна річ, чистий, п’ятниця – куди ж подінешся (останній робочий день тижня) — п’яна, субота, зрозуміло, — похмільна, неділя, ясна річ, — розгульна.

Щоб усіх задовольнити і повною мірою задіяти в строго розписаних відповідними відділами міськради обов’язкових заходах під не менш строгим контролем відповідних структур.

Погодьтеся, чудові пропозиції. Втім, автор свої поправки має. Почну з кінця, щоб логічніше виглядав початок. За прикладом наших помаранчевих і французьких «жовтих жилетів», неділю пропоную назвати майданною, на крайній випадок, революційною. Щоб влада своє місце знала і громаду поважала. Понеділок — сміттєвим або люстраційним (поміняємо «відморожених» на «обшпарених». Вже трохи легше буде!). Вівторок — днем місцевого самовизначення (потрібно ж і нам колись своєю головою метикувати, а не тільки владі довіряти громадою управляти!). Четвер, так вже і бути, залишимо чистим. Буде добрий привід чиновників на вуличні роботи виводити. Що стосується п’ятниці та суботи, тут проти традиції нічого не попишеш — вікова, можна сказати.

А тепер, читач, ти сам метикуй, чиї пропозиції тобі більше до душі. На те у нас і демократія. Поки, на жаль, тільки керована.

Петро ЦИПА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *