ДОЖИВЕМО ДО СТА, А ПОТIМ ПОРИБАЛИМО

Як у гонитвi за вічним життям не вкоротити собі віку

Здобутки і міфи   геронтології

Вадим КЛИМЕНТЬЄВ

Підготовлена ​​книга в тому ж 2008 році, що і попереднє аналітично-сатиричне дослідження «Особливості національного пияцтва». (Знайомтеся з вже розміщеними в «Нашій бібліотеці» частинами).

Частина III

ПРО ОСОБЛИВОСТІ І РЕЦЕПТИ ДОВГОЛІТТЯ НАУКОВЦІ, ВІКОВА МУДРІСТЬ,  НАРОДНІ ЦІЛИТЕЛІ І САМІ ДОВГОЖИТЕЛІ

(Продовження).

3. 15.  Кохатися ніколи не пізно і навіть корисно для вашого здоров’я

Старость не захищає від любові,

але любов захищає від старості.

Коко Шанель

ДРУГОЮ СЕКСУАЛЬНОЮ РЕВОЛЮЦІЄЮ…

ледь не обернулося оголошення результатів дослідження статтєвої активності літніх американців, оприлюднених у медичному журналі New England Journal of Medicine. Опитування декількох тисяч американців, що розміняли шостий-восьмий десяток, показало, що велика частина з них веде активне і регулярне статтєве життя.

    98% опитаних без ніяковості відповідали на питання про свої звички, стверджує керівник проекту Стейсі Тессер-Ліндау, доктор медицини Чикагського університету. «Вони частіше відмовлялися відповідати на питання про прибутки, ніж про секс», — говорить вона.

Учені з’ясували, що старіння саме по собі не знижує статевий потяг. Проблеми із сексом у людей похилого віку виникають зовсім не через вік, а через численні хвороби, що супроводжують старіння.

     Людина — це велика, дуже велика фабрика. Мільйони хімічних реакцій, напруга електричних полів, електромагнітні хвилі в голові, гідравлічний насос у грудній клітці… Але найважливішим для подовження життя (і в тому числі — на Землі) є «цех», у якому вариться хімічний бульйон любові. А там ще багато таємниць…

СТАРІ ТЕЖ МОЖУТЬ

Відоме висловлювання «Секс — це саме доступне будь-якій людині щастя» має можливість перевірити на практиці кожен. Але все-таки більшість з нас упевненені, що це щастя для молодих. Ну в крайньому випадку — для людей середнього віку. Тому почну з анекдоту:


     Досить немолодий заможний чоловiк  одружився з дiвчиною.

   — Не знаю, як ми житимемо, — з  почуттям тривоги каже вiн приятелевi, —  менi все-таки 70, а їй тiльки 18! Що  робити?

   — А ти найми молодого симпатичного  секретаря, — радить друг.

    Зустрiчаються на презентацiї через рiк.

  — Ну як твоя дружина?

  — Дякую, вона вагiтна.

      — Невже? Поздоровляю! А що ж секретар?

      — Дякую-дякую. Вона теж вагiтна.

    Отже з віком радості любові нітрохи не менше. Про це свідчить ще одне американське соціологічне дослідження сексуальності їх пенсіонерів. Провели і знову ойкнули. Опитавши більш 3000 американців у віці от 57 до 85 років, вони довідалися, що:

— у віці 57-64 років сексом займаються 84% чоловіків і 62% жінок;

— серед людей старше 75 років сексуальну активність зберігають 38,5% чоловіків і 16,7% жінок.

Біля двох третин сексуально активних 70-літніх американців мають контакти з статтєвим партнером не рідше двох разів на місяць. Більш половини з них зберігали цей ритм і після досягнення 80 років!

Зверніть увагу на різницю сексуальної активності між чоловіками і жінками — вона означає, що бадьорі дідки підкоряють серця більш молодих обраниць. А ви говорите — старість!

А зараз ще один привід ойкнути, особливо чоловікам…

УЧЕНІ РОЗПОВІЛИ|розказували| ПРО ПЕРЕВАГУ СЕКСУ З|із| МОЛОДЕНЬКИМИ ДІВЧАТАМИ

Німецькі учені запевняють|увіряють|, регулярний секс з|із| молоденькою партнеркою подовжує|продовжує| життя чоловікам.

Фахівці|спеціалісти| цілих 15 років аналізували різні дані про пари, де жінка значно молодша за чоловіка, і з’ясували, що вірогідність|ймовірність| передчасної смерті знижується мало не на порядок|лад|.

Яким чином діє цей механізм, поки|доки| незрозуміло. Цікаво, що і жінці такий союз|спілка| вигідний, вона відчуває|почуває| себе упевненіше, якщо поряд з|поряд із| нею зрілий|дозрілий| чоловік, може добитися багатьох успіхів, вільніше мислить. Але|та| різниця повинна складати не менше 15 років.

ВИБІР ТРУДОГОЛИКА

Виявляється, трудоголики страждають подвійно: і от перевантажень на роботі, і от сексуальної незадоволеності. До таких висновків прийшли вчені з Університету Геттінгена (Німеччина).

У їхньому опитуванні взяли участь 32 тисячі німців: як чоловіків, так і жінок. Відповідно до звіту, 35% з тих, хто зізнався в незадовольняючому їх сексуальному житті, прагнуть замість цього багато працювати. А серед тих, хто взагалі не має сексуального зв’язку, 45% чоловіків і 46% жінок заявили, що на роботі добровільно беруть на себе додаткові обов’язки. Однак дослідники нічого не повідомили про те, чи немає тут зворотного зв’язку. Може бути, трудоголики, що горять на роботі і поспішають робити кар’єру, просто не мають часу, щоб завести любовні відносини?

ПІСЛЯ 45 УСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ

Відомо, що в молоді і середні роки максимум потяга в чоловіка приходиться на ранковий час, а в жінок — на вечірній. Це протиріччя пов’язане з тим, що максимум рівня статтєвих гормонів у крові в чоловіків досягає свого піку в ранці, а в жінок — пізнім вечором. Тому в молодих пар нерідко бажання не збігаються за часом — виникає нерозуміння, а то й конфлікти.

Не варто засмучуватися, після сорока п’яти це трагічне розходження в добовому піку сексуальності поступово зникає. І якщо ви зумієте протримаються в конфліктному шлюбі років двадцять — двадцять п’ять, вас чекає немислима гармонія: коли обоє і хочуть, і можуть одночасно.

   Пом’ятаєте француза, що запитав, у  якому віці ми стаємо байдужими до  спокус любові? Бабуся відповіла, що поки  ще не знає.


ВІАГРА НАРОДЖУЄ РІЗНІ ПОЧУТТЯ

Ні, мова не про сексапильных панянках з українського тріо. Ліки сильденафіл, більш відомі як віагра, виявляється, не просто лікує еректильну дисфункцию. Вони ще здатні і будити в серці чоловіка любов…

Виявляється, прийом сильденафіла підвищує в крові рівень гормону окситоцина, що часто називають «гормоном любові». Він викликає скорочення матки при пологах, стимулює утворення жіночого грудного молока, сприяє формуванню емоційної прихильності між матір’ю і дитиною. Як у чоловіків, так і в жінок окситоцин виділяється гіпофізом під час оргазму. У піддослідних тварин сильденафіл збільшував виробництво гормону в три і більше разів. Учені вважають: не можна виключити, що віагра не тільки збільшує викид окситоцина з гіпофіза в кров, але і стимулює синтез самого гормону в гіпоталамусі. Якщо такий вплив дійсне існує, це може означати, що ліки не просто допомагають при эректильній дисфункції, але і стимулюють виникнення прихильності і любові. Може, це і є таємничий «еліксир любові», що людство шукає багато століть?

ЛЮБОВ — ЦЕ 5 ГОРМОНІВ, І ВСЕ?

Як би високо ми ні ставили предмет своїх зітхань, які б красиві слова ні шукали для вираження почуттів, любов — це перш за все гормональний процес, у якому задіяні багато гормонів. 5 з них — найважливіші.

Дофамін — гормон цілеспрямованості і концентрації. Він виробляється в організмі в момент початку закоханості, змушує домагатися своєї мети, прагнути до повного оволодіння.

Серотонін — гормон задоволення. Як не дивно, на цьому етапі його вироблення знижується, тому любов часто асоціюється зі стражданням.

Адреналін — гормон стресу, підвищує наші звичайні можливості. Його вироблення в закоханих підвищується, що приводить їх до стану натхнення і бажання «гори перевернути».

Ендорфін — гормон спокою і задоволення. Вони вивільняються при фізичному контакті з об’єктом любові, приносять закоханим відчуття благополуччя і захищеності.

Оксітоцин і вазопресин — гормони ніжності і прихильності. Вони починають вироблятися в щасливих закоханих, коли їхні відносини переходять у фазу взаємної любові і впевненості друг у друзі. Як не дивно, вони скорочують вироблення гормонів першої фази відносин. У результаті палка пристрасть угасає по мірі того, як росте ніжна прихильність.

ЛІБІДО ЖИВЕ В ГОЛОВІ

Не усі вчені дотримуються хімічної концепції любові. Британські біологи Андреас Бартелс і Семир Зекі вважають, що любов — це специфічна діяльність головного мозку людини. Вони обстежували мозок сімнадцяти волонтерів у стані «божевільної любові». Їм просто показували фотографії улюблених. У всіх сімнадцятьох при погляді на об’єкт активізувалися чотири області головного мозку, що залишалися в спокої, якщо на фотографіях були друзі або незнайомі люди. Дві з цих ділянок знаходяться в тій частині мозку, що активізується після прийому «звеселяючих» таблеток. Два других — у тім відділі мозку, що активізується, коли ми одержуємо емоційну винагороду.

Сьогодні вчені знають, що лібідо (статєвий потяг) виникає в голові і відтіля розтікається по всьому тілу за допомогою нейротрансміттерів — речовин, що переносять сигнали. У гіпоталамусі — невеликій залозі в глибині мозку — нейрофізіологи знайшли цілих сім центрів, пов’язаних із сексом. Коли вони активізуються, людина відчуває сильне сексуальне збудження. Так що оргазм починається в голові, а не там, де ви думали.

7 СЕКРЕТІВ СЕКСУАЛЬНОГО ДОВГОЛІТТЯ

Отже, сучасна наука стверджує, що активний секс може бути практично длиною в життя. Секретів сексуального здоров’я не так вже і багато:

1. Харчування повинне бути здоровим і повноцінним, з достатньою кількістю білків (м’яса, молочних продуктів, бобових), мінімумом вуглеводів (цукру, картоплі, хліба і випічки), а також повним набором вітамінів і мікроелементів.

2. Активний рух необхідний: у будь-якому віці на фізичні вправи — нехай навіть найпростіші, типу ходьби і ранкової гімнастики — потрібно витрачати не менше 1 години на день.

3. Стежте за своїм здоров’ям, регулярно проходьте диспансеризацію. Особливо стежте за вагою, тиском, рівнем цукру і холестерину.

4. Навчиться уникати стресів, спіть не менше 7 годин на добу, порушення сну не запускайте, звертайтеся до лікаря.

5. Відмовтеся от паління і міцних спиртних напоїв або зведіть їх до мінімуму.

6. Зберігайте в собі інтерес до життя. Пам’ятайте, що пенсія — це далеко не кінець, а можливість реалізувати ті мрії і плани, що ви не могли виконати раніше. Прагніть до нових вражень, нехай це навіть буде прогулянка по новому маршруту, нове хобби або нове знайомство.


7. Прагніть дивувати свого партнера, вносьте розмаїтість у ваші відносини, провокуйте. Головний ворог сексу — рутина.

А втім, і тут не без статтєвих відмінностей і особливостей…

ЯК ЗРОБИТИИ ЖІНКУ ЩАСЛИВОЮ? СПРАВЖНІІ ЧОЛОВІКИ, ДЕ ВИ?

Почнемо з жінки. По перше, у любовних романах вони шукають не тільки сексуальних відносин, але і почуттів, любові, романтики, духовної близькості, спілкування, приємного чекання і хвилювання перед побаченням і багато чого іншого. І навіть якщо із сексом справи йдуть не дуже, але якщо чоловік подобається, якщо з ним приємно проводити час, якщо він робить знаки уваги, і з ним жінка себе почуває бажаною і привабливою, —  вона не кине такого коханця, оскільки  дає їй найголовніше — відчуття себе повноцінною жінкою.

Погодьтеся, адже самотня жінка, у якій немає ні чоловіка, ні коханця, не може відчувати себе психологічно комфортно. Вона може «хорохоритися» і говорити, що їй ніхто не потрібний, їй і одній добре живеться, але це тільки на словах. У душі ж кожна жінка має потребу в чоловічій увазі, і якщо такий чоловік у її житті з’являється, вона не пориває з ним відносин, навіть якщо геть поганий коханець.

По-друге, навіть найрозчарованіші в сексі жінки усе ще хоча б ледь-ледь сподіваються, що коли-небудь їм зустрінеться гарний коханець. Вона думає: «Адже не перевелися ж на світі справжні чоловіки, може, і мені коли-небудь повезе». Наприклад, приятелька розповіла, що вона познайомилася з прекрасним коханцем. Розчарована жінка думає, що особисто їй просто поки не везло, але раз повезло приятельці, то згодом і вона познайомиться з гарним сексуальним партнером, тому не втрачає надії і заводить нові романи.

По-третє, деякі жінки, навіть не зазнаючи оргазму при полової близькості, не відмовляються від неї «заради здоров’я». Адже усім відомо, що «секс корисний для здоров’я», а при тривалому статтєвому стримуванні в організмі відбуваються різні несприятливі зміни.

А в цілому багато жінок, заводячи коханця, керуються принципом зі старого анекдоту: «Якщо в жінки низько опущена голова, значить, у неї є коханець. Якщо в жінки гордо піднята голова, — значить, в неї є коханець. Якщо в жінки голова повернута вправо, — значить, в неї є коханець. І взагалі — якщо в жінки є голова на плечах, — то в неї є коханець!» Приблизно так міркують деякі жінки, заводячи любовну інтрижку — якщо вже «не для тіла», те хоча б «для душі» — щоб відчувати себе усе ще привабливою для чоловіків, а іноді для того, щоб помститися чоловіку за його неуважність або зради. А частіше усього, для здоров’я і довголіття. Як тут не погодитися зі знаменитою Коко Шанель, яка дуже влучно підмітила, що старість не захищає від любові,   але любов захищає від старості.

    Проте і у чоловіків є спосіб його подовження, якого не мають жінки…

ЧОЛОВІЧИЙ ВІК ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ПІСЛЯ… КАСТРАЦІЇ
 

Фахівці стверджують, що тривалість життя чоловіків можна збільшити. Але… дуже варварським способом.
    Виявляється, ще на початку ХХ століття було проведене дослідження, у результаті якого виявилося, що довше жінок живуть кастровані чоловіки.
А ефективність цієї радикальної міри тим вище, чим раніше була проведена операція.

Безумовно, навряд знайдуться чоловіки при повному розумі, які готові таким чином подовжити свій вік, тим більше, що наука знайшла для цього і більш толерантні можливості, що вкотре підтверджують справедливість твердження, винесеного в заголовок цієї глави.

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕСТОСТЕРОНУ В ЧОЛОВІКІВ ЗНИЖУЄ РИЗИК СМЕРТІ ВІД ХВОРОБ…

    При збільшенні рівнів тестостерону в чоловіків, ризик смерті від серцево-судинних захворювань і інших причин знижується, повідомляють британські вчені у випуску «Circulation». «Наше дослідження — перше велике популяційне дослідження, яке знайшло, що більш високі рівні ендогенного тестостерону, здається, пов’язані з більш низьким ризиком смерті від усіх причин, серцево-судинних захворювань, і рака в чоловіків», — сказала доктор Кай-Ті Хау (Kay-Tee Khaw).

Проведене дослідження включило аналіз даних 2314 чоловіків, зареєстрованих у «European Prospective Investigation into Cancer» (EPIC) у «Norfolk study».

Чоловіки знаходилися між 40 і 79 роками, і не мали раку і серцево-судинних захворювань на момент включення в дослідження між 1993 і 1997 роками; спостереження велося до 2003 року. Головним фокусом було порівняння вихідних рівнів тестостерону в 825 чоловіків, що вмерли під час періоду спостереження, і 1489 чоловіків, що залишилися в живих.

Рівні тестостерону обернено пропорційно асоціювалися з ризиком смерті від усіх причин, серцево-судинних захворювань і рака.

При багатомірному аналізі чоловіка з найвищого квартиля по рівнях тестостерону мали на 41% меншу імовірність смерті під час періоду спостереження, чим пацієнти з найнижчого квартиля. Кожне збільшення рівнів тестостерону на 6 нмоль/л асоціювалося з 19%-им скороченням ризику смертності.

Учені відзначили, що були трохи здивовані відсутністю зв’язку між підвищеними рівнями тестостерону і збільшенням смертності від раку.

«Зниження рівнів тестостерону – визнана тактика лікування рака простати, і побоювання, що високі рівні тестостерону можуть виявитися фактором ризику рака простати мали місце». «У дослідження не було включено досить випадків раку простати, щоб вивчити це питання більш виразно, але, принаймні, для раку в цілому не було ніяких доказів збільшення ризику», — сказала доктор Хау.


Низькі рівні тестостерону крові могли б допомогти клініцистам ідентифікувати чоловіків з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, яким, імовірно, будуть корисні такі профілактичні втручання, як зниження рівнів холестерину або артеріального тиску, підкреслює автор.

Поради на кожен день

Загальнозміцнювальні засоби

1.За півгодини до їжі 2—3 рази в день приймайте по 2 мл спиртового екстракту елеутерококу колючого. Він має стимулюючу, тонізуючу й загальзміцнювальну дії, загострює слух і зір, підвищує працездатність і сексуальну потенцію, посилює опірність організму до інфекцій і шкідливих чинників зовнішнього середовища. Рекомендується при розумовій і фізичній перевтомі, лихоманці, гіпертонічних кризах.

    2. Приймайте по 15—20 крапель спиртової настойки женьшеню (1:10) — східні медики призначають цей засіб не тільки ослабленим людям, але й здоровим після сорока. Препарати женьшеню допомагають при розумовій і фізичній утомі, після тривалих хвороб та операційних втручань, при депресіях, головних болях, гіпотонії, неврастенії, розладах вегетосудинної системи, недокрів’ї, порушенні обміну речовин, цукровому діабеті, імпотенції. Активніше “корінь життя” діє на наш організм восени й узимку.

    3.  50 г сухих ягід суниці залийте 0,5 л кип’яченої води, доведіть до кипіння й томите 10 хвилин. Дайте настоятися протягом 2—3 годин, процідіть і пийте по півстакана-стакану 3—5 разів на день. Це не тільки вітамінний і загальний зміцнювальний засіб — він має сечогінний ефект і показаний при подагрі, каменях у нирках і печінці, захворюваннях сечового міхура.

    4. 3—4 ложки сухого подрібненого ячмінного солоду залийте в термосі 0,5 л окропу, дайте настоятися протягом години-двох, процідіть й пийте по 1/3 — 1/2 склянки 2—3 рази на день як протизапальний, обволікаючий і загальзміцнювальний засіб. Настій корисний при захворюваннях нервової системи, шлунково-кишкового тракту, сечовивідних шляхів, кашлі, геморої, шкірних недугах.

    Щоб одержати ячмінний солод, дайте прорости зернам ячменю, після чого висушіть їх.

    5. Тричі на день випивайте по склянці березового соку — при захворюваннях легенів, сечокам’яній хворобі, артритах, екземі, авітамінозі, а також у комплексному лікуванні інших захворювань як профілактичний і загальнозміцнювальний засіб. Після місячного курсу зробіть 1-2-тижневу перерву, після чого повторите лікування.

…Проте, інтрижки інтрижками, а одна з найголовніших заповідей абсолютної більшості геронтологів говорить: звийте собі гніздо, адже, по статистиці, сімейні узи подовжують на 7 років тривалість життя сучасного чоловіка, а жінки — на два роки. Або (у найбільш поганому випадку) заведіть кота або собаку.

алі буде).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *