ДОЖИВЕМО ДО СТА, А ПОТIМ ПОРИБАЛИМО

Як у гонитвi за вічним життям не вкоротити собі віку

Здобутки і міфи   геронтологiї

Вадим КЛИМЕНТЬЄВ

Підготовлена ​​книга в тому ж 2008 році, що і попереднє аналітично-сатиричне дослідження «Особливості національного пияцтва». (Знайомтеся з вже розміщеними в «Нашій бібліотеці» частинами).

Частина III

ПРО ОСОБЛИВОСТІ І РЕЦЕПТИ ДОВГОЛІТТЯ НАУКОВЦІ, ВІКОВА МУДРІСТЬ,  НАРОДНІ ЦІЛИТЕЛІ І САМІ ДОВГОЖИТЕЛІ

(Продовження).

11. В’ячеслав Губанов: Ха! УсЕ не так сумно

Як ми можемо знати, що таке  смерть,

коли ми не знаємо ще, що таке життя?

                                                                                                                  Конфуцій

Вік Христа, «сивина в бороду — біс у ребро», «у 45 баба ягідка знову» — у всіх цих вікових періодах з людиною щось відбувається. Він може радикально змінитися, звільнитися з роботи, піти з родини або навіть…умерти. Але – попереджений — значить озбройний.

У вчених є струнка теорія, що пояснює не тільки причини «катаклізмів», що відбуваються з нами у критичні вікові періоди, але і дає рецепт як пройти критичний вік, щоб не тільки вижити, але і жити добре. У Міждународному институті социальної екології свої дослідження з теми критичних віків базують на тім, що у визначеному віковому інтервалі в людини більш активна та або інша частина мозку (лобова, потилична, і т.д.), і щороку міняється керуючий енергетичний центр (у езотериці його називають чакрой). Ректор МІСЕ В’ячеслав Губанов упевнений, що людина – це не константа. Вона ЕВОЛЮЦІОНУЄ і росте навіть у плині одного життя. Про те «куди ми ростемо» — в бесіді з ученим.

Ви говорите, що людина — це істота багатопланова. І ми усього не бачимо. Чого не бачимо?

— Оптимістичного фаталізму нашого життя. Того, що людина не вільна. Того, що наша еволюція накладає на нас певні обмеження. І ці речі не лежать на поверхні. Їх не можна поміряти метрами, кілограмами та інше. Не знаючи цих закономірностей, ми будемо зіштовхуватися з безоднею неприємних ситуацій і дивуватися – за що мені це. Але коректне проходження через «мінні поля» наших критичних віків дозволяє не тільки вижити, але звести труднощі до мінімуму. Клімакс, приміром, можна і потрібно пройти без припливів, без болів, без дискомфорту в психіці.

Як?

— Я пропоную почати з концептуальних речей, до менопаузи ми дійдемо – обіцяю. Наше життя в різні вікові періоди відмінно ілюструє один анекдот. Створив Бог мавпу і сказав: «Будеш жити 45 років, усіх потішати і смішити». «Не хочу, відповіла мавпа, зменш термін мого життя». Господь погодився. Далі був собака. «Будеш спати на коврике у вихідних дверей, гавкати на сторонніх і харчуватися залишками зі столу хазяїнів»- напророкував їй Бог. «Не хочу! Скороти до 15 років». Господь погодився. Ослові Господь звелів ішачити 40 років не розгинаючись, на що той, природньо так само возроптав. Дійшла справа і до створення людини. «Ти – досконалість! Ти будеш сильний, щасливий, здоровий і будеш жити 20 років!» — сказав йому Господь. «Як же так?! Усіх тварин ти створював на сорок років, а мене тільки на 20! Не хочу!»  Бог подумав і накинув людині ті роки, від яких відмовилися тварини. Тепер людина живе 20 років як Бог, потім 20 років як ішак — роблячи кар’єру, потім у нього народжуються діти і він 20 років живе як собака, і останні 20 років проживає як мавпа, веселячи усіх своєю придуркуватістю.

Який жах! Що ж робити?

— Одержувати задоволення від усіх станів. Отже, для «польотного» завдання на кожен період життя ми користуємося теорією криз, що базуються на зонах активності нашого мозку. Ми розбили зони активності мозку людини відповідного віку, коли вони стають більш працюючими. При переключенні з зони на зону власне і виникають кризи.

Отже, 21, 28, 35, 42, 49 і т.д. – усе це кризи. Більш того, у людини в перед день його народження відбувається переключення ведучого енергетичного центра року. У цей час (3 дні до дня народження, три дні після) людина як би впадає в депресію, стає не активною, смутною, подавленою та інше. Тому говорять, що відзначати день народження заздалегідь не можна. Я б додав, що і три дні після. Це нормально, і це треба просто пережити.

Говорячи про концептуальні кризи, давайте розберемо найбільш гострі з них. Самий «страшний» для людини вік – «сивина в бороду — біс у ребро», тобто 42 роки. У цьому віці вже одухотворена, зріла людина «включається» ще й у тілесне і починає одержувати якісно нові задоволення від свого тіла. У 43 роки ситуація збільшується новою хвилею сексуальності. І отут-те саме і починається низкопошибна розпуста, або высокорівневий секс. Якщо людина живе правильно – то піде по высокорівневому шляху. У 45 років, якщо людина усе-таки вибрала бездуховність і аморальність, вона може просто загинути. Аварії, рак, нещасні випадки – способів багато.  Початок, що одухотворяє, іде і з ним «іде» і людина. Природа б’є не по паспорту…

А в 45 – баба ягідка знову?

— Якщо жінка до цього віку розуміє, що потрібно жити повноцінно, вона розквітає. Вона вже побудувала кар’єру, виростила дітей і в неї відкривається багатий спектр можливостей у духовному розвитку. Вона як би виходить на волю з побутової і виробничої рутини – курси, йога, поїздки, тренінги, нове коло спілкування, час на творчість – усе це іскриться і блискає. І в такому стані вона стає дуже притягальною, привабливою, у тому числі і для чоловіків. Ефект від такого включення – як зображення в телевізорі. Було чорно-білим – стало кольоровим. А до цього часу, фарби які ви бачите – це вибачте, просто кольорові окуляри.

А як же перші 20 «божественних» років?

— У 21 рік людина повинна і зобов’язана навчиться «літати» самостійно — відірватися від батьків цілком (ми не говоримо про припинення спілкування). У цьому віці людину очікує найсерьезніша криза, пов’язана з тим, що свої позитивні емоції вона повинна добувати самостійно, не орієнтуючись на смаки і пристрасті батьків, не підпитуючись від них енергетично (бажано і матеріально). Вона повинна піти своїм ідеологічним шляхом. Тобто перші двадцять років за нас «грає» папа і мама, але потім якщо «дитинча» не відокремлюється від батьків – він стає духовним Маугли, інфантильним і залежним. Такі Маугли шукають собі «неньок» і «папиків» у партнерах і стають кандидатами в невдахи. І поки вони паразитують, їм усе рівно не комфортно – усе їх дратує, нічого не задовольняє. И в 27 років людина пожинає всі наслідки свого інфантилізму або самостійності. І так вона підходить до наступної кризи – 28 років. Усе, дитинство закінчилося.

Ми говорили, що воно закінчилося в 21…

— Це закінчилося соціальне дитинство, ми ж говоримо про духовне. Іншими словами, у 28 років будь люб’язний, починай виявляти вже духовну зрілість і відповідальність. До цього віку людина так само остаточно визначається зі своєю сексуальною орієнтацією. У цей час ламання відбувається страшне. Інтервал пів року до 28 і пів після — от коли може навалитися 2 моторошні тижні. Події твого життя починають розкручуватися назад -спливають гострі ситуації, що ви вже пережили, якісь дитячі травми, хвороби — усе це актуалізується.

Це як іспит у школі. І, до речі кажучи, у такому віці, років до 30-ти примітивні молоді люди починають відчувати пересиченість. «Це був глибокий старий у віці 29 років». У цьому віці спостерігається величезна кількість самогубств. Ті ж, хто розуміють, що в цьому світі вони не тільки для сексу, розваг і споживання – переходять до нормального дорослого життя. Нічого не пізно змінити. Людина перестає жити як тварина і через два тижні усе проходить. Це, як бачите, не смертельно.

—А якщо людина продовжує жити, але не проходить ті всі ситуації, про які ви говорите?

— Тоді це виглядає як в анекдоті. Попадає людина після смерті в Ад. Його запитують – вам якого зразка Західного або Радянського? Він просить показати. У Радянському – усі обпиваються, об’їдаються, розпусничають. У Західному – те ж саме, але до кінця дня по кількості надмірностей їм забивають у попу цвяхи. Він вибрав радянський тип. Провів прекрасно три місяці, і бачить що його «колеги» помітно засумували. «У чому справа?», — запитує наш герой. «Кінець кварталу, цвяхи підвезли». Хто не проживає вчасно, одержує відразу всю партію «цвяхів». В 28 років у людини після «святкового столу», може наступити «святковий стілець».

А вік Христа?

— У 33 роки в людини активується зона мозку, що відповідає за духовний, ідеологічний автопілот. Тобто, ми говоримо про вибір ситуацій і рішень на рівні морально/аморально, морально/неморально. Людина приймає рішення виходячи з вироблених для себе визначених цінностей, включаючи духовні. Якщо ця система обрана правильно — її рішення йдуть інтуїтивно, і при цьому вона успішна. У неї все гладко складається. Якщо неправильно — то навпаки. При цьому в поняття «гладко» уписуються навіть розводи або розриви з друзями, якщо ці зв’язки людину обмежують, гальмують і роблять не успішним. У 35 років людину накриває криза біологічної соціальності. Прийшов час змінювати свій статус. Шукати нові форми свого спілкування із соціумом. У багатьох йде стрибок по кар’єрним сходам — вони стають керівниками.

А коли людина остаточно визріває, і його перестають «учити» усілякими кризами?

— По ідеї остаточний духовний «дембель» у школі життя відбувається в 49 років. У цьому віці відбувається як би результуюча усіх його ситуацій. І саме в цьому віці більше всього смертей від онкозахворювань, від нещасних випадків та інше. Пам’ятаєте актора Красько – він вмер у 49 років. При цьому ми говоримо, що людина фактично одержує волю. Для деяких – це смерть, як визнання того, що він прожив, усе що можна й одержав «залік». Така смерть відбувається швидко і безболісно. «Незалік» може бути пов’язаний з повільним умиранням – постійні хвороби, втрата інтересу до життя і т.д. Є й інший варіант — людина правильно і коректно попрацювала для свого повноцінного розвитку і одержує «друге дихання». Це глобальні зміни. Різко розширюється активність мозку, інтелектуальна і творча діяльність бурхливо розквітає.

І усе буде «довго і щасливо»?

— Так, до 56 років. От ми саме добралися до менопаузи. По ідеї, у здорової жінки до цього часу вже закінчився клімакс. І її статєвий енергетичний центр вертикалізується.

Тобто, ніякого сексу, настав час думати про вічний?

— Ха! Усе не так сумно. Коли жінка плодоносна переходить у стан відьми, від слова відати вона стає мудрим гуру. Уся її статтєва система починає підпитувати її мозок. Вона випромінює мудрість і досвід, і секс тут не виключений, але він не первинний, він не домінує. Потрібно виходити на широку арену – писати книжки, домагатися великих успіхів у політиці та інше. А коли жінка не росте – то в неї важко проходить клімакс, припливи та інше. Депресія – ах, життя закінчилося. У чоловіків нереалізація своїх потенціалів чревата старінням. Реалізація – бадьорістю, активністю, проривами у світорозумінні, керівництво великими масами людей. У ситуації кризи кадрів у пострадянському просторі люди цього віку стають дуже затребуваними. Я хотів би тут згадати і вік 63 роки. У цьому віці величезна кількість людей починають відчувати гостру соціальну незатребуваність, тобто треба подбати про те, щоб до цього віку ви були членом якогось колективу, клуба по інтересах і т.д. що б уникнути почуття непотрібності.

Ми говорили, що смерть для людини не завжди «незалік». Вона буває і нагородою?

— Людина, що виконала грамотно усі свої земні задачі, і потенціал якої вичерпано у цьому житті, може коректно піти з неї. Тобто, він може вмерти легко і швидко, не відчуваючи мучень і не хворіючи. Володимир Висоцький, Джо Дассен — це приклади таких смертей. Таку смерть не потрібно драматизувати. Смерть – це в будь-якому випадку рятування. Недарма багато філософських вчень закликають її не боятися.

    А на закінчення цієї глави дещо песимістична інформація для затятих поборників і шукачів чудо-систем подовження свого життя.

ВОНИ ЗНАЛИ, ЯК ПОДОВЖИТИ ЖИТТЯ. АЛЕ ВМЕРЛИ, ЯК УСІ

    Як ми вже писали, «еліксир безсмертя» шукали завжди. І в наш час учені теж займаються цією проблемою, розробляючи різні способи омолодження і подовження життя. Експерименти ставилися найчастіше на собі. На жаль, успіху вони поки що не мали. Усі ці дослідники залишили підмісячний світ. Самі знамениті — ось вони.

Поль Брэгг, автор теорії лікувального голодування.

Зниження споживання їжі і періодичне повне відмовлення від неї, очевидно, дійсно сприяють подовженню життя. Але не безсмертю. Автор теорії у віці більше 90 років загинув, займаючись серфінгом. Хто знає, скільки б він прожив, не займаючись спортом.

Порфирій Іванов, автор теорії «Дитинка».

Учений-самоучка, він рекомендував купатися в ополонці і вегетаріанство. Однак вмер, як звичайні мясоїди.

Академік Амосов, хірург.
 Знаменитий хірург вважав, що для подовження життя необхідно розвивати гнучкість хребта, а також дотримуватися особливої дієти. Соціальну корисність першої поради, що поширюється і на тривалість життя, заперечувати неможливо — сам академік умер на 90-м році життя.

Академік Олександр Микулін, авіа-конструктор.

Він вважав, що всі лиха — від статичної електрики, тому на роботі і під час   сну заземлювався спеціальними металевими деталями. І теж прожив 90 років.

Сергій Воронов, прототип булгаківського професора Преображенського.

Пересаджував залози мавп свої пацієнтам. Має сучасних послідовників в особі косметичних компаній, що рекламують креми з статтєвими гормонами. Компанії поки живі.

(Далі буде).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *