Олександр ДАНИЛЮК: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДБИРАЄ СПОСОБИ ПОЯСНИТИ СУСПІЛЬСТВУ, ЧОМУ ЙОМУ ТРЕБА НА ДРУГИЙ ТЕРМІН

 «Всё это было бы смешно,
Когда бы не было так грустно».

На вигляд це дуже незграбно. Мовляв, і родина проти, і друзі.., але «якщо не встигну виконати всі передвиборчі біцянки»?

Якщо вже говорити про обіцянки, одною з головних було саме не йти на другий термін. Люди не люблять, коли політики чіпляються за владу, зокрема тому і готові були підтримати молодого хлопця не з влади, а з народу. Такого, як самі вони, який не піде протореним шляхом попердників.

Але сталося не так, як гадалося. На жаль, Зеленський так само намагається утриматися біля керма шляхом концентрації влади, утисків конкурентів та політичних ігор із перенесенням виборів. У цьому контексті й намагання переграти виборчий процес так, щоб парламентські відбулися після президентських, це зокрема, пояснює і спроби отримати для цього контроль над Конституційним судом.

Але головне – це те, що президент пояснює відмову від однієї передвиборчої обіцянки, маніпулятивно посилаючись на необхідність виконання інших – мовляв, піду на другий термін, коли не виконав усі свої обіцянки за перший.

По-перше, не виконав обіцянки – отже, вже їх порушив. Маючи необмежену владу (на яку навіть не сподівався під час президентської кампанії), не зміг реалізувати обіцяних реформ.

По-друге, обіцяв не хапатися за владу та не йти на другий термін – і знову намагається порушити.

По-третє, нумо подивимося, чи виконані обіцянки, на яких президент ставить галочку «зроблено»:

зняття депутатської недоторкансті розцінюється Зеленським як «зроблено», на справді ж – ні. Бо санкцію парламенту замінили на санкцію Генерального прокурора – а вона з усіма «в долі», – і як не було відповідальності, так і не буде. Все залежить від волі президента: скаже Генеральному – буде знята недоторканість, ні – то ні. Це про залежність від президента, а не про недоторканість;

запуск БЕБ – провалено, замість нової незалежної структури  роблять   каральний орган на чолі з корумпованим податковим міліціонером;

відмова від кумівства – всі ми бачимо, що основні органи та підприємства очолюють друзі та куми президента чи його друзів та кумів – СБУ, Антимонопольний, Офіс, Ексімбанк тощо;

посадити корупціонерів – про жодного поки не чули, навпаки – виросли        свої корупціонери, а основні корупційні схеми залишилися;

мир – провал;

не вести бізнес не і користуватися офшорами – правду відкрило офшорне розслідування.

Якщо так виконувати обіцянки, то краще не треба – потім все доведеться переробляти. Тому тут не про реформи. Хочеш залишитися при владі, так і скажи: мені подобається командувати олухами, розповідати казки про реформи і грати президента – я отримую від цього задоволення як актор.

Зеленский дух и голос множества,

в нём воплотилось большинство;   

он был великое ничтожество,

за что и вышел в божество.      

Осовремененный Игорь ГУБЕРМАН

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *