ЗА ШТУРМ РЕЙХСТАГУ НАГОРОДИЛИ ТРОФЕЯМИ

«Хорошого правителя не помічають, поганого правителя ненавидять, але найгірший правитель — той, над яким сміються», — говорив філософ Лао-цзи

(Попередні матеріали на цю тему читати тут та в рубриці «Комментує фейлетоніст»).

Росія, де поступово гібридним стає все — від свободи слова до патріотизму, — дає все більше приводів для саркастичного сміху. Ось і нещодавно (чотири роки тому, напередодні Дня Перемоги) під піарні фанфари і кімвали відбулася патріотична акція в Підмосков’ї, над якою нині потішається весь світ. Як кажуть у народі, яка пава, така їй і слава. Тож слово народним сатирикам.

«Ви чули? У Росії почалися Ігри Патріотів. Пройшла реконструкція взяття рейхстагу. Тобто на вихідних у підмосковному парку «Патріот» півтори тисячі чоловік у запалі победобесія штурмували підмосковний макет рейхстагу. Цю баталію російський публіцист Олександр Невзоров назвав сутичкою вати з фанерою. Але веселий штурм фанерної «фортеці» швидко припинився. У повній тиші ватники розчаровано переглядалися і ставили одне одному одне і те ж запитання:

— Дык, чё тут и взять-то нечего? А где трофеи, бл…»

Слава Богу, з найближчого секс-шопу їх підвезли майже вчасно. І «доблесні штурмовики по-геройськи зґвалтували гумових німок».

А ще подейкують, що, «узявши штурмом рейхстаг під Москвою, росіяни почали робити з фанери Білий дім». Як та синиця, що море спалити погрожувала. Та чим би «вата» не тішилася, аби жерти не просила.

Хоча, по правді сказати, «росіяни сподівалися на реконструкцію ковбаси по 2,20 крб. і горілки по 3,62 крб., а дочекалися доки тільки реконструкції рейхстагу з фанери й паперу».

Погодьтеся, що ці новини того ж ґатунку, як і така: «В російському дурдомі патріотично налаштовані божевільні побили Наполеона». Тож тепер чекаємо реконструкції відправки в табори зрадників Батьківщини, учасників канонізації Сталіна і… пожежі 1812 року.

Ось і військово-патріотична думка не стоїть на місці. Вже лунають заклики «на додаток до авіадартсу і танкового біатлону ввести ще хованки на підводних човнах».

А ще подейкують, що «після реконструкції штурму ватниками копії рейхстагу Меркель подзвонила Путіну і запропонувала провести коштом Німеччини напередодні 100-річчя Жовтневої революції, восени, реконструкцію штурму Зимового. При цьому запропонувала і фахівця, який усе це організує, прислати — як 100 років тому. В опломбованому вагоні».

Як бачимо, «в Росії повна гармонія: під Москвою — рейхстаг з фанери, у Кремлі — фюрер з ботоксу, в армії — міністр оборони Шойгу з медаллю «За взяття фанерного рейхстагу». Ото вже справді, «якщо в голову лізе нісенітниця, значить, там у неї гніздо».

Ну чим, запитую я у вас, не привід для гордощів, коли… «велич країни, що так і не зуміла за 72 роки побудувати для своїх ветеранів будинки і квартири, втілює побудований з фанери і паперу рейхстаг.

…Не міг би ніхто в сорок п’ятому

Представити подібної химери,

Як в майбутньому люди з вати

Штурмують рейхстаг із фанери».

P.S. «Ні розуму, ні правди, ні сили справжньої, жодної живої ідеї. Та за допомогою чого ж вони правлять нами? Залишається одне пояснення — за допомогою нашої власної дурості. Ось по ній-то треба бити й бити нашій творчості», — Василь Шукшин.

Нічого не змінилося.

Та й пишатися їм нині більше нічим. Не засудженим же усім цивілізованим світом підлим захопленням Криму, яке стало початком їх кінця. Такий ось сумний для росіян підсумок…

Вадим КЛИМЕНТЬЄВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *